Book Creator

Как да учим по-лесно?

by Петя Стефанова

Pages 4 and 5 of 19

Comic Panel 1
Как да учим
по-лесно?
В тази електронна книга ще ти покажа трикове, които ще ти помогнат да учиш по-лесно и интересно.
.
Какво е мисловна карта?
Мисловната карта е един от най-лесните начини да организираме идеите, мислите си и всякаква информация. Методът на мисловните карти позволява да организираш идеите си чрез картинки, ключови думи и др. Всички идеи в картата са свързани от обща тема. По този начин, скучното и монотонно правене на списък със задачи, може да се превърне в интересно и забавно. Това е изключително ефективен метод за учене, който ти позволява да релаксираш по време на самия процес.
Loading...
Loading...
В последните 2 картинки ти показах принципът, приложението, създателят и още факти за мисловните карти под формата на мисловна карта. Това доказва,че те са едни от най-добрите начини за учене,организация на идеи и други.
Какво е флашкарта?
Флашкартата е картонено листче, което се използва в помощ на обучението.
Използват се при ученето на нови думи, термини, факти. От едната страна на картончето е написан въпрос, а от другата е неговият отговор. Картите се сортират по групи в зависимост от това дали проверяваният е познал отговора на въпроса или не.
Работи се лесно: опитваш се да откриеш решението на въпроса, написан на флашкартата. Ако успееш, изпращаш картата към следващата група; ако не успееш, я връщаш към първата, за да му отговориш отново по-късно. Ако искаш да видиш флашкарти направени от мен кликни на линка: https://wordwall.net/resource/53339965
Методът "Корнел" - правилното записване на план
Драскането и почертаването на целия план може да бъде неорганизирано и трудно за разбиране, особено ако се опитваш да намериш конкретна информация. Този метод не предоставя ясна структура и може да затрудни последващото повторение и усвояване на материала. В сравнение с този подход, методът "Корнел" е по-структуриран и ефективен в подпомагането на учениците да се фокусират върху ключовите аспекти на учебния материал.





Как се прилага методът?
PrevNext