Book Creator

СИЛА НЕСКОРЕНИХ 11-Б

by 11-Б Ліцей 9 Павлоград, Карпець О.С.

Pages 2 and 3 of 18

СИЛА НЕСКОРЕНИХ
НАШ ДУХ МІЦНИЙ
За що ти, Каїн, Авеля вбиваєш?
До рук чому узяв ти автомат?
Навіщо мирний люд життя лишаєш?
Який ти нам, до біса, старший брат?
Одвіку завидющі в тебе очі,
Загарбати волів би цілий світ.
Ми ж зроду до чужого не охочі,
Але й чіпати нашого не слід.
Повстанемо пліч-о-пліч, не здамося,
В єднанні — запорука перемог.
Щоб націю здолати не вдалося,
На нашім боці — правда, віра, Бог.
А ти проклятий Каїн, начувайся!
Хай згине твоє військо сатанинське.
Покайся перед Авелем, покайся!
За те, що цілиш в серце українське.
Наш дух міцний не знищити, не вбити.
Підтримку маєм Божого плеча.
Прийшов ти, Каїн, вільний люд бомбити,
Сконаєш сам від судного меча.
(Тетяна Семенченко)
Loading...
У Конституції України сказано, що служба в Збройних силах України, захист Вітчизни, її незалежності та територіальної цілісності - почесний обов'язок кожного молодого громадянина. Виконуючи цей почесний обов'язок, ідуть юнаки служити в армію, щоб берегти мир і спокій своєї Батьківщини, стояти на сторожі її інтересів.
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Великою гордістю для нас є наші військові, що зараз захищають нашу країну та нас від ворогів. Я пишаюсь тим, що я українка і вірю в нашу перемогу. Все буде Україна!
Loading...
Loading...
Зібірева Віолетта
Loading...
СИЛА НЕСКОРЕНИХ
Loading...
Бойко Єлизавета
Loading...
«За освітою я вчителька образотворчого мистецтва, але цього літа буде вже 10 років, як працюю майстринею манікюру. У січні придбала байк, щоби влаштувати з чоловіком мототур Україною, але мій світ перевернувся 24 лютого о 5:00 ранку. Як і всіх українців, мене розбудили зі словами: «Прокидайся... У нас війна!»
Loading...
Альбіна (Акула)
Loading...
Loading...
З чоловіком навіть не думали над тим, щоби виїжджати з країни. Передали свою кішку другу сім’ї та поїхали у штаб тероборони. Про це знає тільки сестра, не хочу, щоби батьки хвилювалися.

Колись я займалася страйкболом, тому спокійно можу користуватися зброєю. Зараз ми бойові медики та працюємо, не покладаючи рук. Я обрала собі нове ім’я, Акула, і дуже пишаюся тим, що я українка. У моїх жилах тече кров сміливого та волелюбного народу».
Loading...
СИЛА НЕСКОРЕНИХ
Денис Шлега - полковник Національної гвардії України, командир 12-ї бригади оперативного призначення, учасник російсько-української війни, екс-керівник військової частини 3024 м. Павлоград, а тепер — один з оборонців Маріуполя, визволений з полону.
Де найкраще місце на землі
Де зелені хмари яворів
Заступили неба синій став,
На стежині сонце я зустрів,
Привітав його і запитав:
– Всі народи бачиш ти з висот,
Всі долини і гірські шпилі.
Де ж найбільший на землі народ?
Де ж найкраще місце на землі? –
Сонце усміхнулося здаля:
– Правда, все я бачу з висоти.
Всі народи рівні. А земля
Там найкраща, де вродився ти!
Виростай, дитино, й пам’ятай:
Батьківщина – то найкращий край!
Крістіна Антонян:)
"Пташка" з Азовсталі
(Екатерина Поліщук)
21-однорічна волонтерка "Пташка" стала відомою, коли до мережі потрапило відео, на якому вона співала захисникам Маріуполя в перервах між боями.
Юна захисниця є парамедиком з Тернополя, до батальону "Госпітальери" дівчина вступила у листопаді 2021 року, після 24 лютого 2022 поїхала до госпіталю в Маріуполі. Пізніше потрапила до Азовсталі.
У травні дівчина разом з захиниками Азовсталі потрапила у полон, з якого вийшла 22 вересня, після обміну полоненими.
Подлєсна Дар'я
Привид Києва
Привид Києва - це супергерой-легенда, персонажа якого створили українці. Легенда, яка підняла дух українцям
Служба безпеки України (СБУ) показала льотчика-винищувача у своєму телеграмі й назвала його "янголом", який захищає українське небо і вже збив 10 російських літаків (на той момент). Але на фото не вказано ім'я "янгола", а пізніше у ЗМІ повідомлялося, що використана фотографія була старою.
Українські льотчики-винищувачі, яких набагато менше ніж російських пілотів такого ж класу, стали легендарними. Почасти й завдяки історії про аса ЗСУ на прізвисько Привид Києва.
У повітряних силах Привид Києва описують, як "збірний образ пілотів 40-ї бригади тактичної авіації ВПС, які захищають небо над столицею", а не як бойовий рекорд окремої людини.
Ткаченко Анастасія
"Поки не було мережі, прокручував у голові все своє життя, згадував дитинство, місця де був, різні ситуації, які врізалися у пам’ять, все було перед очима як у фільмі. Дуже багато чую від хлопців, що коли вийдуть, – одружаться та заведуть дітей, напевно, це основні плани всіх, хто ще не встиг. Хлопці, у яких вже є дружини та діти, коли вдається побачити відео з дітьми, ридають та посміхаються одночасно. Цікаво за цим спостерігати, це почуття, які неможливо передати, як тече життя. Я завжди був людиною, що сидить у кутку та за всіма спостерігає збоку"
Філіппов Євгеній 11 Б
"Тікали, як миші". Українські десантники розповіли про звільнення Ізюма від росіян
"Був бій, дві години був затиснутий у "коридорі" зі своїм відділенням. Але за дві години ми їх зробили", – розповів десантник 25-ї окремої повітряно-десантної бригади.
Десантники 25-ї окремої повітрянодесантної Січеславської бригади ДШВ ЗС України розповіли, як звільняли Харківщину, зокрема місто Ізюм
"Вони чинили спротив, але проти наших це було марно, не народилися ще такі", - згадує один з українських захисників.
"Кидали техніку, добивали своїх поранених й розбігалися лісами. Коли ми підірвали "урал" з БК, то бахнуло так, що яма була завглибшки два метри й завширшки п'ять метрів. Знищили два танки, ще один забрали як трофей", – розповідають воїни.
За словами українців, окупанти тікали як миші.

Кузнєцова Олександра
PrevNext