Book Creator

Święci

by Dawid

Cover

Loading...
Loading...
Jezus to Pan nasz i wszyscy Święci
Loading...
Loading...
Wszyscy Święci
1. Świety Dawid
2. Święty Alfons de Orozco
3. Święty Andre Bauer
Święty Dawid
Święty Dawid przyszedł na świat w St David’s w Walii. Zmarł w Pembroke 1 marca ok. 589. Był chrześcijańskim świętym, biskupem walijskim, członkiem najstarszego ruchu monastycznego Kościoła Zachodniego, był założycielem klasztoru w Pembroke i monasteru w Menevii.
Alonso de Orozco (ur. 17 października 1500 w Oropesa, zm. 19 września1591 w Madrcie) – hiszpański ksiądz i augustianin
W 1549 roku wyruszył jako misjonarz do Meksyku, jednak ciężko zachorował i musiał wrócić do kraju. 
Zmarł 19 września 1591 roku – mając 90 lat – w opinii świętości. Jego ciało spoczywa w kościele augustianek w Madrycie.
Został beatyfikowany przez papieża Leona XIII w dniu 15 stycznia1882 roku, a kanonizowany przez Jana Pawła II w dniu 19 maja 2002 roku
Andre Bauer (ur. 24 listopada 1866 w Guebiwller we Francji – zm. 9 lipca 1900 w Taiyuan, prowincja Shanxi w Chinach) – francuski zakonnik, franciszkanin, obserwant, misjonarz, męczennik, święty Kościoła katolickiego.
Jego rodzicami byli Luca i Lucia Moser. Został tercjarzem franciszkańskim, a w wieku 20 lat został oblatem w Anglii. Po powrocie do Francji służył przez 3 lata w oddziale kisajerów. Następnie powrócił do klasztoru. W 1898 r. biskup Franciszek Fogolla przybył z Chin do Turynu na Międzynarodową Wystawę Chińskiej Kultury i Sztuki, a następnie podróżował przez Francje, Belgie i Anglię z czterema chińskimi seminarzystami, dzięki czemu pozyskał środki potrzebne dla misji. Do Taiyuan razem z nim udało się dziewięciu młodych księży i siedem zakonnic ze zgromadzenia Franciszek Misjonarek Maryi. Do nich przyłączył się również brat Bauer i 4 maja 1899 r. przybył do Taiyuan w Chinach.
Brawo !!!! Dziękuję za przeczytanie mojej książki w nagrodę dostajesz serce Jezusa
PrevNext