Book Creator

"Сто тисяч"

by Наталія Немировська (Немировська Наталія)

Cover

Loading...
Громадський голос
Loading...
Гроші — це гарантія людського щастя?
Loading...
Середа 8 лютого 2022 р.
Loading...
Loading...
Обікрали… ограбили…Пропала земля Смоковникова!.. Краще смерть, ніж така потеря
Loading...
Loading...
Loading...
Пряма мова. Вустами свідків про Герасима
Loading...
Loading...
Жага наживи — це серйозний недолік характеру, який призводить до погіршення стосунків із оточуючими людьми. Також, на мою думку, жадібні люди дуже нещасливі, адже сенс їхнього життя — це накопичення статків, причому процес цей ніколи не припиниться. Їм завжди не вистачає ще однієї копійчини. Усе життя для них обертається навколо капіталів і заощаджень. Вони впевнені, що за допомогою грошей можна вирішити будь-яку проблему, бо гроші — всьому голова. Але згодом жадібність перетворюють доброго хазяїна на ненажерливого матеріаліста. З метою збагачення чоловік скоює все більше й більше злочинів, вплутується в афери. Руйнуються також і стосунки між членами родини: Калитка підіймає руку на дружину, хоче одружити сина проти його волі. Герой також заводить зв’язки із сумнівними особами, наприклад, Гершком, який потім і обманув наївного Калитку.
Loading...
Caption At malesuada nisl felis sit amet dolor. Duis ultrices semper lorem nisl felis sit. At malesuada nisl felis sit amet dolor nisl felis.
Loading...
Відеодокази
Loading...
- «Гроші — гроші всьому голова».
- «Обіцянка — цяцянка, а дурневі радість».
- «Як їв борщ та кашу, так і їстиму, як мазав чоботи дьогтем, так і мазатиму...»
- «А тут знову — як його упустить случай: дать п’ять, а взять сто тисяч! Серце перестає биться, як подумаю: за п’ять — сто тисяч! Господи! Коли б тілько кум благополучно розміняв, а тоді й я Гершка обманю: на біса мені його факторство здалося? Сам куплю у Смоквинова землю. Аби тілько гроші...»
Loading...
Що ж можна купити за сто тисяч?
Думки вголос...
Земля
 Неперепахана, ставок рибний, і з моєю межа з межею.
Comic Panel 1
Кусочками, шматочками купував, а вже і у мене набралося: тепер маю двісті десятин — шматочок кругленький!
Герасим  Хочу свинку і кнурця купить у Пузиря, — хвалять завод…   Що то гроші, куме! Свині завідські, коні завідські, вівці завідські…
Герасим і наука.
Герасим і сім'я
Герасим
Кругом, кругом все моє.   Не дам, не дам, не дам!
Копач:
-Ні, ви протів науки не ідіть! Без науки, без струменту, без опиту, куди не повернися, нічого не зробиш. Вчений поки бога змалює, то чорта з'їсть.
CAPTION At malesuada nisl felis sit amet dolor. Duis ultrices semper lorem nisl felis sit. At malesuada nisl felis sit amet dolor nisl felis.
Не дам коней. Пожалій скотину раз, вона тобі послуже десять раз… Іди пішки, господь прийме твої труди і дасть тобі здоров'я.
Калитка:
-Що там наука? Забавка дитяча! На біса йому здалося отак лопотать язиком, як ви оце лопочете, хіба гиндиків дражнить?
Та ви ж самі хотіли, щоб я женився на Мотрі.
Оце робітниця, оце жінка — сама за косарем зв'яже! Та хоч би батько цапа скакав, а я таки женюсь на Мотрі.
Хазяйський син повинен шукать хазяйську дочку з приданим, а не наймичку.
Не треба мені ні доброго хліба, ні доброго борщу, бо чим краще спече, а смачніше зваре, тим більше робітники з'їдять… Мені треба невістку з приданим, з грішми.
Сором людям в очі дивиться!! Та ми ж пішки поспіємо на шапкобрання. Так буде, як у ту неділю: люде з церкви, а ми в церкву.
Бий, бодай тобі руки посохли! І ззамолоду з синяків не виходила, бий і на старість! У! Харциз — коняку жаліє, а жінку бити збирається.

You've reached the end of the book

Read again

Made with Book Creator

PrevNext