Book Creator

Державні та народні символи України

by Екатерина Довженко

Cover

Loading...
Довженко Катерина
Loading...
Rounded Rectangle
Loading...
ДЕРЖАВНІ
Loading...
ТА НАРОДНІ
Loading...
Rounded Rectangle
Loading...
Rounded Rectangle
Loading...
СИМВОЛИ
Loading...
Rounded Rectangle
Loading...
УКРАЇНИ
Loading...
ЗМІСТ
1. Державні символи України
2. Народні символи України
На землі великій є одна країна:
Гарна, неповторна, красна, як калина.
І живуть тут люди добрі, працьовиті
І скажу, до речі, ще й талановиті.
Землю засівають і пісні співають.
На бандурі грають і вірші складають.
Про ліси і гори, і про синє море,
Про людей і квіти, то скажіть же , діти,
Що це за країна?


Золотий тризуб — символ влади. Він зустрічається ще з часів Київської Русі, зокрема, на монетах київського князя Володимира Великого. Герб — це
частина корони, яку носили київські князі. Чому саме тризуб уважають гербом України? Мабуть тому, що число «три» завжди вважали числом казковим і чарівним. У багатьох казках ви знайдете розповіді про трьох богатирів, про три бажання, про три дороги. А ще у тризубі відображено триєдність життя. Це Батько, Мати, Дитя, які символізують Силу, Мудрість, Любов.
Символіка - своєрідна візитна картка країни. Історично склалося так, що кожна країна має свої Державні та народні символи і пи­шається ними. До Державних символів країни належать Державний Прапор, Державний Герб та Державний Гімн, які є розпізнавальними знаками країни.
За легендою, давно-давно жила одна жінка. І було у неї три сини. Росли сини чесними, сміливими, дуже любили свою матусю, готові були віддати за неї життя. Підросли вони і вирішили піти в світ прославляти свою матір. Ви­рушив у дорогу найстарший син. Мати на згадку про себе подарувала йому зо­лоту корону з трьома промінцями. Пішов син між люди. І за трипроменеву ко­рону, яка зігрівала людей і вела вперед, показувала шлях до кращого життя, дали першому синові ім’я Тризуб.
Золотий тризуб — символ влади. Він зустрічається ще з часів Київської Русі, зокрема, на монетах київського князя Володимира Великого. Герб — це частина корони, яку носили київські князі. Чому саме тризуб уважають гербом України? Мабуть тому, що число «три» завжди вважали числом казковим і чарівним. У багатьох казках ви знайдете розповіді про трьох богатирів, про три бажання, про три дороги. А ще у тризубі відображено триєдність життя. Це Батько, Мати, Дитя, які символізують Силу, Мудрість, Любов.
Настала черга середнього сина. Йому мати в дорогу подарувала жовто-блакитний одяг. Своїми звитяжними справами прославляв він свою матір. Одержав середній син імення Прапор.
Національний прапор — це синьо-жовтий прапор. Він має давнє похо­дження. Поєднання цих двох кольорів зустрічається на гербах і прапорах на­шого славного народу ще за часів княжої доби. Жовтий колір — це колір хліба, життя, а блакитний — це колір неба, води, миру.

Наш стяг — пшениця на полях
Під голубим небесним зводом.


А там, де був найменший син, завжди лунала
дзвінкоголоса пісня. Адже мама своєму наймолодшому синові подарувала соловейків
голос. І одержав мо­лодший син за свій голос і величний спів ім’я Гімн.
І з того часу ідуть поруч три брати — Тризуб, Прапор, Гімн — прослав­ляють рідну неньку. І там, де вони проходять, лунає урочиста пісня:
Душу й тіло ми положимо за нашу свободу
І покажем, що ми, браття, козацького роду.
Національний Гімн України — це урочиста пісня — символ державної єд­ності, яку понад століття тому написали поет П. Чубинський та композитор М. Вербицький. Слова гімну вперше були надруковані у 1863 році.

PrevNext