Book Creator

Kelmės gimnazija. 2020 metų dienoraštis

by Gimnazijos bendruomenė

Cover

Loading...
Loading...
Kelmės gimnazija. 2020 metų dienoraštis
I dalis
2020 metais Kelmės Jono Graičiūno gimnazija ruošėsi minėti 80 metų jubiliejų. Buvo siūlomos įvairios idėjos, galiausiai nuspręsta gegužės 11-16 dienomis surengti šventinę Atvirų durų savaitę.
2020-ųjų vasario pabaiga nebuvo rami – ėmė sklisti informacija apie grėsmingą koronavirusą COVID-19. Tačiau tai dar atrodė kitų – ne mūsų šalies – negandos.
Paminėta Kovo 11-oji, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena. Mūsų laisvei – 30 metų.
Kovo 16 d. Lietuvoje dėl koronaviruso paskelbtas karantinas.
Gyvenimas, atrodo, sustingo, persikėlė į virtualią erdvę. Pavasario mokinių atostogos paankstintos ir truko dvi savaites, kurių metu mokyklos ruošėsi dirbti nuotoliniu būdu.
Mūsų gimnazijoje IT mokytojų Algirdo Barančiuko ir Ilijanos Petrauskienės iniciatyva buvo surengti mokymai, kaip naudotis nuotolinio mokymo platformomis. IT mokytojai, neskaičiuodami valandų, dirbo ir mokė, konsultavo kolegas. Mokytojai mokėsi, ne vienas iš jų – visai naujų jų gyvenime dalykų. Per dvi savaites turėjo išmokti taip, kad galėtų savo dalyko mokyti gimnazistus visai kitaip, nei iki šiol. Kovo 30 d. visoje šalyje – ir mūsų gimnazijoje – prasidėjo nuotolinis mokymas.
„Kelmės gimnazija. 2020 metų dienoraštis“ – apie tai, kaip nuo šios dienos gyvename ir mokomės. Apie ką mąstome, svajojame, ką prisimename. Šio dienoraščio rašymas – mūsų gimnazijos bendruomenės vienybės išraiška. Nebūdami mokykloje vis tiek esame kartu. Šis bendrumo jausmas, kai savo mintimis ir jausmais dalijasi ne tik dabar dirbantys ir besimokantys žmonės, bet ir baigę gimnaziją mokiniai, dirbę mokytojai, liudija mokyklos stiprybę.
Ar tai nėra pati didžiausia dovana mokyklai jos jubiliejus proga?
Živilė Klimienė,
direktoriaus pavaduotoja
Kaip aš pasiilgau suolo. Kaip aš pasiilgau draugų. Kaip aš pasiilgau mokytojų. Ir kaip aš pasiilgau MOKYKLOS...
Dabar suprantu, kaip nuostabu yra bendrauti, kalbėti, apsikabinti ar tiesiog nusišypsoti ir juoktis kartu. 
Nors ir koks sunkus šis laikotarpis, bet mūsų nuotolinis mokymasis man visai patinka. Kadangi esu tikra pelėda. Visus dvylika metų mokykloje svajojau atsikelti likus penkioms minutėms iki pamokos pradžios, štai – svajonė išsipildė. Nepamirškit svajoti, svajonės tikrai pildosi!!! 
Viliuosi, kad ši pandemija nepasikartos. Bet ją visi prisiminsime kaip pamoką susitelkti ir būti atsakingesniems.
O štai taip atrodo mano „klasė“ su puodeliu arbatos. 

Viltė Navickaitė 
2020 m. balandžio 9 diena
PrevNext