Book Creator

Yararlı mı Zararlı mı Teknoloji Proje Hikayesi

by H.Senem Yanpar

Cover

Loading...
PROJE HİKAYEMİZ
Loading...
YARARLI MI ZARARLI MI TEKNOLOJİ
Sessiz, sakin bir şehirde Tekin adlı bir çocuk yaşarmış. Tekin tabletinde oyunlar oynamayı çok severmiş. Bir gün pencereden dışarı baktığında arkadaşlarının çok farklı bir oyun oynadığını görmüş.
Tekin heyecanla arkadaşlarının yanına koşmuş. Arkadaşlarına oyunun adının ne olduğunu sormuş. onlar da Tekin'e "Yakan Top oynuyoruz." demişler. Tekin"Lütfen beni de aranıza alın." demiş.
Arkadaşı Ahmet "Sen bizimle oynamak yerine tabletinle oynardın." demiş. Tekin'in çok üzüldüğünü görünce aralarına almışlar. Mekanik topla oynadığı sanal oyundan çok zevkliymiş.Tabletiyle kaliteli vakit geçirirse arkadaşlarına, derslerine zaman kalacağını düşünmüş.
Zamanını iyi yönet

Thought Bubble
Bu yüzden tabletiyle vakit geçirdiği günlerin ona daha güzel geldiğini zannetmiş. Bir zaman sonra arkadaşlarını özlemeye başladığını anlamış ama bir yandan tabletindeki oyunları düşünüyormuş.
Yine bir gün tabletinde oyun oynarken gözlerinin ağrıdığını hissetmiş. Hemen aynaya koşup kendine bakmış. Gözlerinin kıpkırmızı olduğunu görünce çok endişelenmiş. Korku içinde hemen annesinin yanına gitmiş.
PrevNext