Book Creator

Сузірр'я Водолія.

by Наталья Куркай

Cover

Loading...
Сузірр'я Водолій.
Loading...
Loading...
З давніх-давен люди спостерігали, як упродовж року Сонце “мандрує” по небу, щомісяця опиняючись у різних сузір’ях. Ці 12 сузір’їв назвали зодіаком, що в перекладі з грецької означає “коло тварин”. Насправді, звісно, це Земля обертається навколо Сонця, і ми бачимо його на тлі різних сузір’їв.
Водолій - це одне з 12 сузір’їв зодіаку, що означає, що воно розташоване на лінії, за якою сонце йде по небу. 
У сузір'ї Водолія можна нарахувати близько дев'яноста зірок. Вони розташовані у вигляді нерівної дуги. У середній частині п'ять найбільш яскравих зірок утворюють фігуру, що віддалено нагадує судно, з якого випливає вода. Стародавні греки бачили в цьому сузір'ї юнака із глечиком, з якого струменіє вода. Саме так картографи зображували це сузір`я в стародавних зоряних атласах . Коли з настанням осені над південною частиною обрію піднімається сузір'я Водолія, відразу починаються осінні дощі .
Історія сузірр'я.
Як ми згадували на початку, сузір'я Водолія зображували на старих картах, як юнака з глечиком води, що ллється. Існує міфічне надання, що ця молода людина ніхто інший як син правителя Троя - Ганімед. Юнак мав славу писаним красенем, і одного разу, під час того, як він пас овець, з вершини Олімпу його вгледів Зевс і наказав своєму Орлу принести Ганімеда наверх. На Олімпі йому дарували безсмертя, і Зевс призначив його небесним виночерпием. Ганімед під час святкувань підносив нектар, що виливається з глечика як і вода, олімпійським божествам. Так і з'явилося зображення молодого юнака з глечиком в древніх атласах.
Самими значущими в даному сузір'ї можна назвати три зірки - це альфа, бета і дельта Водолія. Почнемо розповідь з першої, але не за алфавітом, а по яскравості, зірки, яка іменується Садальсууд (вона ж бета Водолія). Як і більшість зоряних об'єктів, таку незвичну назву небесного світила походить від арабської мови, і в перекладі означає «щаслива серед найщасливіших». Назва, безсумнівно, філософське, але пояснюється просто: Сонце вступає в Водолія саме в той момент, коли на зміну зимі приходить весна, і за вікном починається сезон регулярних легких весняних дощів.
Найяскравіші зірки Водолія
Садальсууд
Садальсууд є зіркою третьої величини - її видима зоряна величина становить 2,91m. Дане небесне світило досить рідкісне, адже відноситься до гарячих надгігантів. Його спектральний клас визначається як G0, а температура поверхні практично аналогічна Сонця - 5600 К. Бета Водолія розташована від Землі на відстані шестисот світлових років і має світність в 2200 разів більше Сонячної. Є у Садальсууд і інші переваги над Сонцем: діаметр зірки приблизно в 50 разів перевищує Сонячний, а її маса дорівнює цілим шести сонця.
PrevNext