Book Creator

A konfliktusok előre viszik a világot, de csak egy bizonyos szintig

by Noémi Páli

Pages 2 and 3 of 12

Comic Panel 1
ERASMUS+ 2020-2022
A KONFLIKTUSOK ELŐRE VISZIK A VILÁGOT, DE CSAK EGY BIZONYOS SZINTIG - A 8 KOMPETENCIA
Bajai III. Béla Gimnázium
Loading...
BEMUTATKOZÁS
Loading...
Loading...
Annak érdekében, hogy az iskola folyamatosan alkalmazkodni tudjon az oktatásban és a társadalomban bekövetkező változásokhoz, soha nem elegendő egyéni kompetenciákra támaszkodni, amelyekre a múltban tettek szert a pedagógusok. Feltétlenül újabb és újabb képességekre, tudásra kell szert tenni, például oly módon, hogy rendszeres továbbképzésekben vesznek részt. A gyorsan változó környezet, amelyben az iskolák működnek szükségessé teszi, hogy a pedagógusok a vezetővel együtt az egész életen át tartó tanulási folyamatban vegyenek részt és folyamatosan bővítsék személyes, pedagógiai és vezetői képességeiket és kompetenciáikat. A nemzetközi projektekben a tanárok nyitottabbá, elfogadóbbá válnak. A szélesebb látókörnek, az új szempontoknak köszönhetően a hazai nehézségekkel szemben is toleránsabbá válhatnak, vagy éppen a megoldások keresése, a hatékony problémamegoldás erősödik fel.
A nemzetközi kapcsolatok egyben az intézményen belüli kapcsolatokat is javítják, erősítik az együttműködési készséget. A tanárok és a diákok is közelebb kerülnek egymáshoz, csapattagokká válnak.Az intézmény számára komoly versenyelőnyt jelenthet, ha nemzetközi projekteket
működtet, főleg, ha erről rendszeresen hírt is ad szűkebb és tágabb környezetében.
Loading...
www.bajabela.hu
Loading...
Loading...
Az intézmény 5 munkatársa vett részt a mobilitási pályázatban a következő háttérrel:
Loading...
Comic Panel 1
Loading...
Nyitottak a külföldi kurzusokra.
Loading...
Comic Panel 1
Comic Panel 1
Loading...
Készen állnak az európai értékek terjesztésére a diákok és a tanárok körében helyi és nemzetközi szinten is
Comic Panel 1
Loading...
Használható nyelvtudással rendelkeznek.
Loading...
Készen állnak, hogy tanításukba beépítsék a megismert európai jó gyakorlatokat
Loading...
Loading...
Comic Panel 1
Comic Panel 1
A megvalósítás tevékenységei:
Ellipse;
Idegen nyelv tanításának, módszertanának felülvizsgálata - kooperatív technikák, differenciálás
https://www.alliance-bordeaux.org/formation/stage-enseignants/
Tanulóközpontú tanulás és a 21. századi készségek
https://eduborealis.com/erasmus-courses-finland/student-centered-learning-and-21-st-century-skills/
Az angol nyelvi készségek fejlesztése
https://www.inlingua-edinburgh.co.uk/english-courses/erasmus/enhanced-english-skills/
Comic Panel 1
Tanulás-tanítás irányítási stratégiák és hatékony tanítási technikák
https://erasmuscoursescroatia.com/
Rounded Rectangle
Comic Panel 1
CAPTIONS (clockwise) insert your text captions here
A kritikus gondolkodás és a tanulók motivációjának javítása
https://www.teacheracademy.eu/
CÉLOK
A projekt kiemelten kezeli Sir Ken Robinson, világhírű oktatáskutató 8K elméletét, melyekkel az intézmény azonosulni tud. Az elvégzett kurzusok lehetőséget biztosítottak, hogy résztvevők ezen dimenziók fejlesztésével elérjék a stratégiai fejlesztési tervben megfogalmazott célok megvalósulását. Ezek a következők: kíváncsiság, kreativitás, kritikai
gondolkodás, kollaboráció, kommunikáció, közösségvállalás, kiegyensúlyozottság, közösségi szellem.
A külföldi kurzusok elméleti tudásnyújtáson kívül, lehetőséget adtak a személyes megtapasztalásra, tapasztalatcserére.
Az utazások során lehetőség nyílt a különböző iskolarendszerek tanulmányozására, kollégákkal való eszmecserére, melyek mélyebb rálátást biztosítottak a különböző európai tanulási és életkörülményekre.
Ezen kívül a kulturális programok olyan aspektusból mutatták be az országot, mely eltér egy, az országban történő, nyaraláson szerezhető benyomásoktól. Az oktatási és képzési rendszerek közötti kölcsönös cserét, együttműködést és mobilitást is segítették a továbbképzések, így a minőség terjesztését, mindenki számára elérhetővé válását teszik lehetővé. A tevékenységeket megvalósító pedagógusok motiváviós szintjének emelkedése, a konfliktus kezelési készségek,képességek elsajátítása rövidtávon hatással van az egész tantestület hozzáállására (pillangóhatás). Hosszú távon a képzéseken résztvevő tanárok a megszerzett kompetenciáik birtokában az iskolájukat referenciaintézménnyé
tehetik a tankerületben, segíthetik a többi intézmény pedagógiai programjának megújítását, a pedagógusok minősítő vizsgára, tanfelügyeletre történő felkészülését. Ezáltal erősödik az intézmények közti kapcsolattartás, ami szorosabb együttműködéshez vezet a régióban.
EREDMÉNYEK
Az újonnan elsajátított kompetenciák fontos elemei az iskola stratégiai fejlesztési tervének oly módon,hogy az európai értékek,interkulturális,digitális kompetenciák kialakítása,fejlesztése mind a tantestület mind a diákok körében kiemelt szerepet kap. A törvény adta lehetőségünk,hogy a helyi tantervek 10 %-át mi töltjük meg tartalommal, így az európai értékek megismerését beépítettük a helyi tantervekbe.Az elsajátított ismeretek segítségével teljesülhet az iskola célja,hogy kulcsot adjon a diákok kezébe az őket körülvevő világ,így az Európai Unió jobb megismeréséheza kulturális különbségek meglátásához és azok értékként való elismeréshez.A pedagógusokon keresztül a diákok mintát kaptak az egész életen át tartó tanulás fontosságáról.Az együtt gondolkodás, a csapatmunka a mindennapi életben való közös munkát is elősegítette. A tanfolyamok és az iskolarendszerek tanulmányozása a képességbeli hiányok pótlására,menedzseri készségek biztosabb használatára,jó gyakorlatok iskolánkban való alkalmazására, az IKT-eszközök biztos használatának készségének fejlesztésére, az intergráció mikéntjének elsajátítására, stresszkezelésre adtak lehetőséget.Az európai rendszerek mintát nyújtottak a saját intézmény korszerű, európai szintű irányítására.
DISSZEMINÁCIÓ
1. Szóbeli és írásbeli beszámolókat készítettünk a tankerület számára, illetve a projekt blogjába, hogy az intézményen kívüli pedagógusok is hozzáférjenek a segítő anyagokhoz.
2. Bemutató a szerzett tapasztalatokról folyamatosan (szeptember, november, február - műhelymunkák az intézményben, a régióban, szaktanácsadás a régióban, március-december - online értekezletek, egyéni támogatások, emailben történő segítségadás a kollégáknak, diákoknak, szülőknek)
3. Érzékenyítő foglalkozás szeptemberben a tantestületnek.
4. Bemutató órák és óramegbeszélések a tantestületnek, a régió tanárainak.
5. Tájékoztató az Erasmus+ program intézményi megvalósulásáról a régió tanárainak.
6. Műhelymunkák a tantestületnek
7. A Szegedi Pedagógiai Oktatási Központ által szervezett őszi és tavaszi pedagógiai napok keretében workshopok tartása a régió tanárainak (szaktanácsadók).
8. Az Erasmus+ mobilitási pályázat előnyei - szaktanácsadói tájékoztató a régió tanárainak.
9. A gimnázium tanárok számára elérthető információs felületén jó gyakorlatok adatbázis kialakítása - a kurzusok során elsajátított technikák, módszerek, feladatok feltöltése
10. Interaktív kulturális foglalkozások az egyes kurzusok után a tantestületnek és a diákságnak.
11. Az iskola honlapján egy aloldal létrehozása, mely blogként működik résztvevők élménybeszámolóiról
12. Az Erasmus+ KA229 Iskolai Együttműködések keretében készült pályázat partnereinek videókonferencia: a projekt feladataihoz kapcsolódó ismeretanyag továbbadása (konfliktuskezelés, együttműködés, kreativitás, kritikus gondolkodás)
13. Az Országos Horvát Önkormányzat felkérésére Páli Noémi folyamatosan ad tájékoztatást a fenntartásban lévő intézményekben műhelymunkák keretében.
14. A beiskolázási szülői értekezleten tájékoztató az Erasmus+ program intézményi megvalósulásáról a bejövő diákoknak és szüleiknek.
PrevNext