Book Creator

A konfliktusok előre viszik a világot, de csak egy bizonyos szintig

by Noémi Páli

Pages 6 and 7 of 12

Loading...
CÉLOK
Loading...
A projekt kiemelten kezeli Sir Ken Robinson, világhírű oktatáskutató 8K elméletét, melyekkel az intézmény azonosulni tud. Az elvégzett kurzusok lehetőséget biztosítottak, hogy résztvevők ezen dimenziók fejlesztésével elérjék a stratégiai fejlesztési tervben megfogalmazott célok megvalósulását. Ezek a következők: kíváncsiság, kreativitás, kritikai
gondolkodás, kollaboráció, kommunikáció, közösségvállalás, kiegyensúlyozottság, közösségi szellem.
A külföldi kurzusok elméleti tudásnyújtáson kívül, lehetőséget adtak a személyes megtapasztalásra, tapasztalatcserére.
Az utazások során lehetőség nyílt a különböző iskolarendszerek tanulmányozására, kollégákkal való eszmecserére, melyek mélyebb rálátást biztosítottak a különböző európai tanulási és életkörülményekre.
Ezen kívül a kulturális programok olyan aspektusból mutatták be az országot, mely eltér egy, az országban történő, nyaraláson szerezhető benyomásoktól. Az oktatási és képzési rendszerek közötti kölcsönös cserét, együttműködést és mobilitást is segítették a továbbképzések, így a minőség terjesztését, mindenki számára elérhetővé válását teszik lehetővé. A tevékenységeket megvalósító pedagógusok motiváviós szintjének emelkedése, a konfliktus kezelési készségek,képességek elsajátítása rövidtávon hatással van az egész tantestület hozzáállására (pillangóhatás). Hosszú távon a képzéseken résztvevő tanárok a megszerzett kompetenciáik birtokában az iskolájukat referenciaintézménnyé
tehetik a tankerületben, segíthetik a többi intézmény pedagógiai programjának megújítását, a pedagógusok minősítő vizsgára, tanfelügyeletre történő felkészülését. Ezáltal erősödik az intézmények közti kapcsolattartás, ami szorosabb együttműködéshez vezet a régióban.
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
EREDMÉNYEK
Loading...
Loading...
Az újonnan elsajátított kompetenciák fontos elemei az iskola stratégiai fejlesztési tervének oly módon,hogy az európai értékek,interkulturális,digitális kompetenciák kialakítása,fejlesztése mind a tantestület mind a diákok körében kiemelt szerepet kap. A törvény adta lehetőségünk,hogy a helyi tantervek 10 %-át mi töltjük meg tartalommal, így az európai értékek megismerését beépítettük a helyi tantervekbe.Az elsajátított ismeretek segítségével teljesülhet az iskola célja,hogy kulcsot adjon a diákok kezébe az őket körülvevő világ,így az Európai Unió jobb megismeréséheza kulturális különbségek meglátásához és azok értékként való elismeréshez.A pedagógusokon keresztül a diákok mintát kaptak az egész életen át tartó tanulás fontosságáról.Az együtt gondolkodás, a csapatmunka a mindennapi életben való közös munkát is elősegítette. A tanfolyamok és az iskolarendszerek tanulmányozása a képességbeli hiányok pótlására,menedzseri készségek biztosabb használatára,jó gyakorlatok iskolánkban való alkalmazására, az IKT-eszközök biztos használatának készségének fejlesztésére, az intergráció mikéntjének elsajátítására, stresszkezelésre adtak lehetőséget.Az európai rendszerek mintát nyújtottak a saját intézmény korszerű, európai szintű irányítására.
Loading...