Book Creator

Хто є хто в історії Української державності

by Павлова Лариса

Pages 2 and 3 of 18

Loading...
Loading...
Loading...
У стані війни національна історія стає зброєю і таким само символом національного суверенітету, як територія, гімн, стяг, герб, Конституція. Відвернутися від неї – означає втратити частину суверенітету й суб’єктності. За цей час не одному поколінню українців довелося ціною власного життя здобувати право прийдешніх поколінь на вільне і незалежне життя. Важливо пам'ятати історичні постаті та події для того, щоб не забувати про шлях, який довелося подолати українській державі у своєму становленні.
Loading...
Княгиня Ольга
(? – 969)
Loading...
Loading...
Княгиня Ольга вперше згадується в літописах під 903 роком як дружина князя Ігоря. Про характер цієї жінки красномовно свідчить той факт, що після загибелі чоловіка вона найперше жорстоко помстилася його вбивцям. Однак княгиня зробила важливий висновок із того, що сталося. Вона провела першу в історії Київської Русі, а відтак і в Україні, податкову реформу, установивши тверді норми збору данини. Об’їхавши свої володіння, вона всюди відновила мир і порядок, а потім впритул стала опікуватися зовнішньою політикою.
Ольга схилялася до християнства, але усвідомлювала, що прилучення до церковної ієрархії Візантії загрожує Києву залежністю від Константинополя. У 955 році Ольга вирушила до столиці Візантії й прийняла хрещення. В 969 році зреклася престолу на користь сина Святослава.