Book Creator

Виховний захід: "Живи й працюй в Україні!"

by Павлова Лариса

Cover

Loading...
Бердичівський професійний будівельний ліцей
Loading...
Сценарій виховного заходу
"Живи й працюй в Україні"
Loading...
Loading...
Група №9; професія Живописець; Оформлювач вітрин, приміщень, будівель
Loading...
Loading...
Підготувала класний керівник Л.А.Павлова,
викладач суспільних наук
Мета: мотивувати здобувачів / здобувачок освіти до легального
працевлаштування в Україні, розглянути ризики та вигоди роботи за кордоном. Сформувати в здобувачів освіти навички критичного мислення, фінансової грамотності, сприяти розвитку комунікативних навичок, формування ІКТ-компетенцій
Обладнання: маркери, мультимедійний комплекс, доступ до інтернету
Здобувачі сидять півколом
1.Здобувачка. Людина, що має покликання художника, зможе
втілити в картині всі свої переживання, свій душевний і психічний стан.
Особливо глибоко це можуть відчути люди, що володіють хорошою інтуїцією. У кожне своє творіння художник, що має покликання, вкладає частинку себе, даючи картині життя, і передає за допомогою пензлів і фарб свій настрій.
2.Здобувач. Саме такі - творчі та талановиті, люди із покликанням, навчаються у нашому ліцеї. Чудова природа та духовна атмосфера надихають на  створення неповторних робіт.
Ми живемо в не простий час. Війна приносить щодня втрати й сльози, розфарбовує нашу реальність в чорні, червоні й сірі кольори. Але ми віримо в Перемогу й обов’язково, здобувши робітничу професію: Живописця, оформлювача вітрин, приміщень, будівель, зробимо навколишній простір цікавим, креативним, яскравим й корисним.
"Я добре знав, що живопис — моя майбутня професія, мій хліб насущний..."
Тарас Шевченко. 
Т.Г.Шевченко - перший творець нового українського малярства
Так розпорядилась доля, в 1831 році переїхавши з Вільно до Петербурга, Енгельгардт взяв із собою Шевченка і віддав його в науку на 4 роки до живописця-маляра Василя Ширяєва. Можна вважати його за першого творця нового українського малярства. Спочатку академіст у стилі тодішньої петербурзької Академії, він згодом переходить на вільний реалізм, історичні теми, теми з життя. Зображує побут України й побут киргизів на засланні; один з перших у тодішній Росії, він дає образи російської каторги в «Притчі про блудного сина». Творчість Шевченка дуже різноманітна: олійні та акварельні портрети й автопортрети, краєвиди, побутові й історичні малюнки, архітектурні рисунки, ґравюри. Побіч тематичних проблем він підносив суто пластичні: напрямки, світлотіні. Не оцінений достатньо в XIX ст., Шевченко лише в останніх десятиліттях, завдяки ґрунтовним працям мистецтвознавців, посів належне йому в історії українського мистецтва місце.
РОЗРИТА МОГИЛА
Т.Г.Шевченко 1843 р.

Ой Богдане!
Нерозумний сину!
Подивись тепер на матір,
На свою Вкраїну,
Що, колишучи, співала
Про свою недолю,
Що, співаючи, ридала,
Виглядала волю.

 
Ой Богдане, Богданочку,
Якби була знала,
У колисці б задушила,
Під серцем приспала.
Степи мої запродані
Жидові, німоті,
Сини мої на чужині,
На чужій роботі.
Дніпро, брат мій, висихає,
Мене покидає,
І могили мої милі
Москаль розриває...
Я пов'язую своє майбутнє з Україною...
Здобувачка. Всі ми мріємо реалізувати себе в житті й досягнути успіху. Побудувати кар'єру. Кар'єра - це наше просування по сходинках майстерності, прагнення реалізувати себе у своїй справі. Обираючи професійний шлях, не варто «ворожити на ромашці», потрібно чітко планувати свою кар’єру. Поняття кар’єри не означає обов’язкове і постійне переміщення вгору в межах організаційної ієрархії. Людина свою кар’єру порівнює не тільки зі службовим просуванням, але й з життєвими цілями, моральними цінностями.
Вправа 1. "Ромашка"
Викладач: заповніть «пелюстки», зазначивши, якою ви бачите свою кар’єру за основною сферою діяльності, за напрямом розвитку особистості, за метою діяльності тощо?
Музикальна пауза. Звучить пісня Тараса Петриненко "Дороги іншої не треба".
(Здобувачі освіти отримують наліпки у вигляді "пелюсток ромашки", чіпляючи на дошку, озвучують свої написи).
Зберімо валізу необхідних вмінь та навичок на шляху до УСПІХУ :
Здобувачка. Усі хочуть бути успішними. Проте самого бажання замало. Для досягнення цієї мети необхідно наполегливо працювати. Кожна успішна людина має особливі властивості, що роблять її успішною. Чи можна розвинути в собі якості успішної людини? Як досягти успіху: що таке успіх?
Викладач. Інтерактивний метод «Мікрофон» - здобувачі висловлюють свої думки.
Здобувач.
Покладемо в валізу обов'язково вміння...
1.Брати відповідальність на себе. Не шукати виправдання,
відмовки або звинувачувати  інших у своїх невдачах.
2.Бути більш зосередженим. Щоб досягнути певної мети, потрібно припинити відволікатися на все зайве.
3.Боротися за те, що нам необхідно. Пам'ятати - успішними не народжуються, а стають.
4.Спілкуватися з людьми, якими ми захоплюємося. Якщо ми хочемо рухатися вперед, слід дізнатися, як це зробили люди, які досягли своїх цілей.
5.Бути дисциплінованим. Дисципліна, чіткий розпорядок дня і планування справ координують нас, допомагають витрачати час і сили тільки на досягнення цілей, а не на банальні лінощі.
6.Не гаяти часу на те, що виснажує нашу енергію, змушує бути вічно втомленим і злим. Стати людиною, яка прагне щастя.
7. Бути вдячним життю і людям, яких зустрічаєте, за все хороше і погане, що з вами сталося. Не забувати, завдяки чому або кому, ми стали тим, ким є.
ДІЯТИ.
Здобувачка. І останнє найголовніше, восьме, правило - сидіти,
міркувати, мріяти, поза сумнівами, дуже добре, але ще краще При чому за відомим всім Вам принципом -
ТУТ І ЗАРАЗ!
Здобувач. У середньому знання людства вже зараз подвоюються кожні 13 місяців. Щоб залишатися конкурентоспроможним на ринку праці, звикайте до нового стилю навчання.Безперервне навчання вже стає способом життя. Через стрімкий темп розвитку те, що ви вивчали у закладах освіти, може втратити свою актуальність уже за кілька років. У сучасному світі дедалі більш затребуваними стають не знання у якійсь конкретній сфері, а саме вміння навчатися. На перший план виходить learning agility - здатність до навчання та вміння швидко опановувати нове.
Текст притчі «Усе у твоїх руках»
Колись у давньому Китаї жив дуже розумний, але дуже пихатий знатний вельможа на прізвисько Мандарин. Увесь день його складався з приміряння багатого вбрання та розмов із підданими про свій розум... Так минали дні за днями, роки за роками...Аж ось пройшов поголос по всій країні, що неподалік від кордону з’явився мудрець, розумніший за всіх на світі. Дійшов той поголос і до нашого Мандарина. Дуже розлютився він: хто може називати якогось там ченця найрозумнішою людиною у світі?! Але знаку не подав, а запросив мудреця до себе в палац. Сам же задумав обдурити ченця:
«Я візьму в руки метелика, сховаю його за спиною і запитаю, що в мене в руках — живе чи мертве. І якщо чернець скаже, що живе — я роздушу метелика, а якщо мертве — я випущу його...».
І ось настав день зустрічі. У пишній залі зібралося багато людей, усім хотілось послухати словесний поєдинок найрозумніших у світі людей. Мандарин сидів на високому троні, тримав за спиною метелика і з нетерпінням чекав на прихід ченця. Аж ось двері відчинилися і до зали увійшов невеличкий худорлявий чоловік. Він підійшов до Мандарина, привітався і сказав, що готовий відповісти на будь-яке його запитання. І тоді, злісно всміхаючись, Мандарин сказав: «Скажи-но мені, що я тримаю в руках — живе чи мертве?». Мудрець трохи подумав, усміхнувся і відповів: «Усе у твоїх руках!».
Збентежений Мандарин випустив метелика з рук, і той полетів на волю, радісно тріпочучи своїми яскравими крильцями.

Обговорення: «Як ви розумієте вислів «Усе у твоїх руках»?».
PrevNext