Book Creator

MACERA DOLU YAZ TATİLİ

by Ayşe Miran Kocaer

Cover

Loading...
MACERA DOLU YAZ TATİLİ

Yaz tatilinin gelmesiyle birlikte Cemre ile Demre hiç zaman kaybetmeden babaannelerine doğru yola çıktı. Kış boyunca bu tatilin hayalini kurmuşlardı. Babaannesi ve dedesi bu köye yeni taşınmış ve burada harika bir ev yapmışlardı. Köydeki hayat, çocuklar için her zaman ilgi çekici olmuştu. Babaannesinin evleri üç katlı ve altı odalı idi.Ayrı odalarda kalan iki kardeş bu durumdan son derece memnundu.
Her sabah kahvaltıda buluşuyor, günü birlikte geçiriyor, her gece birbirlerine iyi geceler dileyerek odalarına çekiliyorlardı. Evlerinin hemen yanında küçük bir çiftlik vardı. Çiftliklerinde tavuklar, inekler, köpekler ve tavşanlar vardı. Her sabah gün doğarken kuşlar ötmeye başlıyordu. Bu muhteşem sesler Cemre ve Demre için en güzel çocuk şarkısı oluyordu.
Cemre ile Demre köyü,doğayı ve evin etrafındaki güzellikleri keşfetmek için babaannesinden izin aldı. Babaannesi, doğadan uzak büyüdükleri için torunları adına hep üzülürdü. O yüzden doğadaki bu yaşamın onlar için de mutluluk vereceğini düşünmüş ve bu köy evini eşi Rafet Bey’le birlikte yapmışlardı.

Babaannesi çocukların yanına, onlara yol göstermesi için minik tavşan Rakun’u verdi. Rakun,çocukları çok sevdi.Birlikte ormana doğru uzanan patika yolda yürüyerek keşfe başladılar.
Babaanneleri çocuklar yok iken onlar için yiyecek hazırlıklarına başladı. Üzümlü kurabiyeyi çok seven torunları için iki tepsi kurabiye ve doğal limonatalar yaptı.Çocuklar orman yürüyüşünde babaannelerini unutmadı,onun için rengerenk çiçekler topladılar. Çiçekleri toplarken doğanın keyfini çıkartıp taştan taşa atladılar. Zamanın nasıl geçtiğini anlamadılar.Yağmur da başlamıştı.Rakun çok uzaklaştıklarını fark etti ama artık çok geçti,ormanda kaybolmuşlardı. Cemre birden ağlamaya başladı.Demre:
—Ağlama kardeşim,dedem
bizi mutlaka bulacaktır,dedi.
PrevNext