Book Creator

Rohetriinude jõulumuinasjutt

by Anne Vanahans

Pages 2 and 3 of 17

ROHETRIINUDE
JÕULUMUINASJUTT
Loading...
SEITSME MAA JA SEITSME MERE TAGA ELASID JÕULUMAAL JÕULUTAAT JA JÕULUMEMM KOOS OMA VIIE PÄKAPIKUGA.
Loading...
Loading...
JOONISTAS MARTEN
Loading...
Loading...
JOONISTAS MARKUS HÄRMA
Loading...
KÕIGE VANEM PÄKAPIKK OLI ATS, TEMALE JÄRGNES PÄKAPIKK PEETER, SIIS OLID PÄKAPIKUD KASS JA ANTON NING KÕIGE NOOREM PÄKAPIKK MARKUS.
JÕULUMAAL SÄRASID TULED NII ÖÖSEL KUI KA PÄEVAL. KÕIGIL OLI PALJU TEGEMIST, SEST JÕULUD LÄHENESID JA LAPSED OOTASID JÕULUVANA. KA PÕHJAPÕDER RUUDI OOTAS KANNATAMATULT OMA AEGA UHKE SAANI EES, ET SAAKS LASTE JUURDE KAPATA KINKE VIIMA. SAMUTI OLI JÕULURONG KINKE TÄIS LAOTUD JA PIDI HAKKAMA AMEERIKA POOLE LASTE JUURDE SÕITMA.
FOTO ANNE ERAKOGUST
KUID SIIS JUHTUS KOHUTAV ÕNNETUS, SEST ÜHEL HOMMIKUL ÄRGATES EI LEIDNUD JÕULUMEMM JA JÕULUTAAT OMA PÄKAPIKKE. NAD OLID VÄGA KURVAD. NEID TULID LOHUTAMA KITSEKESED
JA PÕHJAPÕDER RUUDI.
KOHE ASUTI PÄKAPIKKE OTSIMA, KUID PÄKAPIKUD OLID NAGU ÕHKU HAIHTUNUD. ÄKKI AVASTAS KITSEKE KUSTI VÕÕRAD JÄLJED JÕULUMAA VÄRAVAS.
FOTO ANNE ERAKOGUST
JÕULUTAAT TEADIS KOHE, ET NEED JÄLJED ON NÕIAMOOR ROOSI OMAD. TA EI EKSINUDKI, SEST NÕIAMOOR ROOSI OLI ÖÖSEL MAGAVAD PÄKAPIKUD KOTTI TOPPINUD JA OMA NÕIAMAJJA VIINUD. SEAL TAHTIS TA HAKATA PÄKAPIKKE KÄSUTAMA JA PANNA NAD ENDA KASUKS TÖÖTAMA.
TA TEADIS, ET PÄKAPIKUD ON VÄGA TUBLID JA TÖÖKAD LAPSED.
JOONISTAS KRISTOFER
NÕIAMOOR ROOSI PIDI KOJU MINEMA JALA, SEST LUUAGA SÕIDUKS OLI KOTT LIIGA RASKE JA LUUD EI JÕUDNUD ÕHKU TÕUSTA.
KÕNDIDES JÄID JÄLJED LUMELE JA MÖÖDA NEID JÄLGI ASUSIDKI JÕULUTAAT KOOS MEMMEGA NÕIDA JÄLITAMA. NÕIAMOOR OLI KAVAL JA TEGI VALESID JÄLGI, MIDA MÖÖDA OTSIJAD JÕUDSID SUURE TAMME JUURDE. TAMME JUURES POLNUD KEDAGI. HAKATI OTSIMA UUSI JÄLGI JA LÕPUKS NEED LEITIGI. KÕIK OLID RÕÕMSAD, ET PEAGI LEITAKSE PÄKAPIKUD JA VABASTATAKSE KURJA NÕIA KÄEST.
OH HÄDA, SEST OLDI TAAS SUURE TAMME JUURES TAGASI. SEE OLI JÄRJEKORDNE NÕIAMOORI VIMKA.
PrevNext