Book Creator

План конспект уроків

by Рудь Яна

Pages 2 and 3 of 28

Плани-конспекти уроків, 1-2 клас
Loading...
Тема уроку: «Ознайомлення з числом і цифрою 3»
Мета уроку: формувати поняття про число і цифру 3; учити співвідносити кількість предметів і цифру, цифру і число; учити писати цифру 3;
формувати в учнів навички лічби;
розвивати кмітливість, пам'ять, логічне мислення;
виховувати вміння милуватися красою довкілля і зберігати його.
Обладнання: набірні полотна, конструктор LEGO.
Тип уроку: комбінований.
Loading...
Хід уроку
I. Організаційний момент.
- Діти, бажаю Вам доброго ранку!
Вам посміхається сонце на ганку.
Усмішку щиру і я вам дарую.
Разом до знань йти усім пропоную.
- Доброго дня, діти! Ми розпочинаємо урок математики.
- Щоб налаштуватися на плідну роботу, повторимо нашу примовку.
Щоб знання чудові мати,
Треба гарно працювати.
Треба всім налаштуватись
І труднощів не боятись.
Тож сідаємо рівненько,
Зосередились гарненько.
II. Повторення вивченого матеріалу.
1.Лічба
- Кого ми бачимо на малюночку?
Цей веселий їжачок

Має безліч гілочок.
І на них несе грибочки

Для синочка і для дочки.
Хто з Вас, діти, порахує,
Марно часу не змарнує?
Порахує всі грибочки,
Всі, що знайдені в гайочку
Працьовитим їжачком,
Гарним татком і добрячком?
Діти рахують грибочки на гілочках їжачка.
2. Вправа «Розстав за порядком»
На грибках у їжачка
Цифри є – один і два.
Ви їх правильно поставте.
За порядком їх розставте.
Діти розставляють грибочки за порядком.
- Поясніть, чому Ви так думаєте?
2.Цікаві завдання, ігри. 
Гра «Будь уважний» 
Скільки вушок у зайців? (Два) 
Скільки крил у горобців? (Два) 
Скільки ніг у гусака? (Дві) 
Скільки вух у борсука? (Два) 
Скільки рук у Попелюшки? (Дві) 
Скільки п’ятачків у Хрюшки? (Один). 
III. Ознайомлення з новим матеріалом. 1.Оголошення теми уроку. 
- В їжачка у добрячка 
Два синочки і дочка. 
Порахувати б хто хотів 
Їжаченяток-дітлахів?


- То скільки всього малих їжаченят? 
- Сьогодні ми познайомимося з цифрою, яка допоможе позначити цю кількість. В числовому ряду вона йде одразу за двійкою. А ще ця цифра має чарівну властивість і часто мандрує казками. 
2.Робота із демонстраційним матеріалом (Ознайомлення із числом і цифрою). 
Їжачок наш лісом йшов 
Ще один грибок знайшов.  
До двох додайте ще одного 
Скільки грибів стало всього? (Три). 
- Три грибочки, які знайшов їжачок, ми позначимо цифрою три. 
- Подивіться, як вона виглядає. 

- Цю цифру ще називають трійкою. 

Технологія «Асоціативний кущ» 
- - Назвіть, яких предметів у класі по три. 
- - Які речі в природі мають три складові? 
- - Число три позначається цифрою 3. 
Утворення числа 3 за малюнками 
- Дітки, швидше, не баріться, 
На малюнки подивіться. 
Хто знайшов предмети три, 
Руку швидше підійми. 
- Скільки грибочків у їжачка? 
- Скільки жовтих листочків на малюнку? 
- Скільки жолудів на гілочці? 
- Де предметів менше, ніж три?

3. Робота з індивідуальним матеріалом. 
 Гра «Згрупуй». 
У кожного учня набір геометричних фігур: 1 круг, 2 квадрати, 3 трикутники. 
- Згрупуйте фігури так, щоб дістати 3, 2, 1. 
3. Фронтальна робота. 
а) Утворення числа 3 додаванням одного предмета до попереднього числа будь-яких предметів. 

Хором – 3 це: 1 і 1 і 1; 2 і 1; 1 і 2. 
Фізкультхвилинка. 
Ви втомилися, малята? 
Будемо відпочивати. 
PrevNext