Book Creator

E-katalog mobilnego bibliokufra II

by BJK

Cover

Loading...
Loading...
Mobilny

bibliokufer II

- katalog -
Zadanie pt.: „Mobilny bibliokufer II” jest współfinansowane z budżetu Powiatu Ełckiego, a realizowane przez Stowarzyszenie „PLEJADA” i bibliotekarzy ełckich szkół ponadpodstawowych.
Pomiędzy prozą, a poezją, różnorodne emocje, historie o "artystkach, bankierkach, nauczycielkach, sprzątaczkach, gospodyniach domowych – w różnym wieku i na różnych etapach życia". Doskonale przetłumaczona!
Prawdziwa historia, świadectwo potwornych czasów, hołd oddany tym, którzy nie przetrwali.
L
i
t
e
r
a
t
u
r
a

p
i
ę
k
n
a
L
i
t
e
r
a
t
u
r
a

p
i
ę
k
n
a
Wrony
Petra Dvořáková

Czeska opowieść o dorastaniu i trudnych relacjach w rodzinie.
Recenzja z tyły książki zaczyna się tak:
W gałęziach starego wiązu zagnieździła się wrona. Wiosną planuje po raz pierwszy zwabić samca. W dużym domu naprzeciwko stoi w oknie dziewczyna z krótkimi włosami. Obserwuje czarną wronę. Przyciska czoło do chłodnej szyby (…) Czujemy niepokój i zapowiedz czegoś mrocznego. To właśnie ta gęsta atmosfera zachęciła mnie do sięgnięcia po tą niewielką książeczkę. Czy się zawiodłam? Wydaje się, że mamy do czynienia z normalną rodziną: rodzice, dwie siostry. Ta "normalna rodzina" nie zdała egzaminu, nie umiała i nie chciała słuchać i patrzeć na siebie krytycznie, nie kochała siebie, nie troszczyła się o swój dobrostan. Niestety nie dała też sobie pomóc, nie chciała słuchać głosów obiektywnych z zewnątrz.
Przeczytaj, warto!!!
K
r
y
m
i
n
a
ł

s
e
n
s
a
c
j
a

t
h
r
i
l
l
e
r
Mentalista,
Camilla Läckberg i Henrik Fexeus

Pierwsza część nowej serii kryminalnej Camilli Läckberg i Henrika Fexeusa!
Słowo o autorach:
Camilla Läckberg – światową sławę przyniosła jej seria o Fjällbace, która znajduje się cała bibliotece w Ekonomiaku.
Henrik Fexeus – wielokrotnie nagradzany szwedzki mentalista, ekspert od mowy ciała i świata iluzji.

Przed rozpczęciem lektury tego kryminału poczytałam w internecie wiele recenzji i zdziwiło mnie, że są tak rozbieżne. To zachęciło mnie jeszcze bardziej do zajrzenia do tej pozycji aby sprawdzić, w której grupie ja się znajdę. Czytało mi się z przyjemnością ale faktycznie były momenty lekkiej dłużyzny. A co Ty myślisz o tej książce?
PrevNext