Book Creator

E-katalog mobilnego bibliokufra II

by BJK

Pages 4 and 5 of 40

Mobilny

bibliokufer II

- katalog -
Zadanie pt.: „Mobilny bibliokufer II” jest współfinansowane z budżetu Powiatu Ełckiego, a realizowane przez Stowarzyszenie „PLEJADA” i bibliotekarzy ełckich szkół ponadpodstawowych.
Pomiędzy prozą, a poezją, różnorodne emocje, historie o "artystkach, bankierkach, nauczycielkach, sprzątaczkach, gospodyniach domowych – w różnym wieku i na różnych etapach życia". Doskonale przetłumaczona!
Prawdziwa historia, świadectwo potwornych czasów, hołd oddany tym, którzy nie przetrwali.
L
i
t
e
r
a
t
u
r
a

p
i
ę
k
n
a
Loading...
L
i
t
e
r
a
t
u
r
a

p
i
ę
k
n
a
Loading...
Wrony
Petra Dvořáková

Czeska opowieść o dorastaniu i trudnych relacjach w rodzinie.
Loading...
Loading...
Recenzja z tyły książki zaczyna się tak:
W gałęziach starego wiązu zagnieździła się wrona. Wiosną planuje po raz pierwszy zwabić samca. W dużym domu naprzeciwko stoi w oknie dziewczyna z krótkimi włosami. Obserwuje czarną wronę. Przyciska czoło do chłodnej szyby (…) Czujemy niepokój i zapowiedz czegoś mrocznego. To właśnie ta gęsta atmosfera zachęciła mnie do sięgnięcia po tą niewielką książeczkę. Czy się zawiodłam? Wydaje się, że mamy do czynienia z normalną rodziną: rodzice, dwie siostry. Ta "normalna rodzina" nie zdała egzaminu, nie umiała i nie chciała słuchać i patrzeć na siebie krytycznie, nie kochała siebie, nie troszczyła się o swój dobrostan. Niestety nie dała też sobie pomóc, nie chciała słuchać głosów obiektywnych z zewnątrz.
Przeczytaj, warto!!!
K
r
y
m
i
n
a
ł

s
e
n
s
a
c
j
a

t
h
r
i
l
l
e
r
Mentalista,
Camilla Läckberg i Henrik Fexeus

Pierwsza część nowej serii kryminalnej Camilli Läckberg i Henrika Fexeusa!
Słowo o autorach:
Camilla Läckberg – światową sławę przyniosła jej seria o Fjällbace, która znajduje się cała bibliotece w Ekonomiaku.
Henrik Fexeus – wielokrotnie nagradzany szwedzki mentalista, ekspert od mowy ciała i świata iluzji.

Przed rozpczęciem lektury tego kryminału poczytałam w internecie wiele recenzji i zdziwiło mnie, że są tak rozbieżne. To zachęciło mnie jeszcze bardziej do zajrzenia do tej pozycji aby sprawdzić, w której grupie ja się znajdę. Czytało mi się z przyjemnością ale faktycznie były momenty lekkiej dłużyzny. A co Ty myślisz o tej książce?
K
r
y
m
i
n
a
ł

s
e
n
s
a
c
j
a

t
h
r
i
l
l
e
r
Człowiek, który wyszedł z mroku,
David Lagercrantz

Do przeczytania tego kryminału zachęciły mnie dwie sprawy, informacja na okładce: autor kontynuacji Millenium Stiega Larsona oraz hipnotyczne oko na okładce.
Jestem fanką Millenium, dlatego też z zainteresowaniem zabrałam się za „Człowiek, który wyszedł z mroku”. Kryminał jednak nie ma nic z geniuszu serii, to jednak inni autorzy. Szukając plusów mogę stwierdzić, że sam zarys historii może się spodobać.
Książka wzbudziła we mnie ogromne emocje. Grupa nastolatków popełnia błąd, który doprowadza do tragedii. Po latach za ten błąd i decyzje jakie wtedy podjęli przyjdzie im zapłacić. Wciągający thriller psychologiczny. Było tam wszystko to co lubię w takich kryminałach: emocje, skomplikowana ludzka natura, nieoczekiwane zwroty akcji i nieprzewidywalne zakończenie. Polecam.
Jest tu obsesja, wyścig z czasem, szaleństwo. Bohaterami są m.in. policjant, reporterka i psychopata. To jeden z nielicznych kryminałów, które dotychczas przeczytałam. "Wciąga", co pozwala "oderwać się" od rzeczywistości, a tego właśnie oczekiwałam. Zupełnie nie brakowało mi znajomości poprzednich tomów tego cyklu. Zdecydowanie polecam tę książkę także innym miłośnikom kryminałów, ale i tym czytelnikom, którzy mają z tego rodzaju literaturą niewielkie doświadczenia.
K
r
y
m
i
n
a
ł

s
e
n
s
a
c
j
a

t
h
r
i
l
l
e
r
K
r
y
m
i
n
a
ł

s
e
n
s
a
c
j
a

t
h
r
i
l
l
e
r
Klikając na wybrany tytuł, możesz zobaczyć opis książki i sprawdzić, czy jest dostępna, czy wypożyczona.
Powieść inspirowana prawdziwą historią seryjnego mordercy Józefa Cyppka, Rzeźnika z Niebuszewa Sam morderca opowiada nam swoją historię! Widzimy więc najpierw człowieka tak zwykłego, jak każdy z nas oraz cały proces staczania się. To przeżycia w czasie pierwszej wojny zapoczątkowały jego patologiczną fascynację ludzkim ciałem. Najpierw się śmierci bał, potem musiał się przyzwyczaić, a kiedy wojna dobiegła końca, pozostawiając go samemu sobie, zatęsknił. Po wielu latach dał w końcu upust tej chorej nostalgii, pokazując swoje ostateczne oblicze. Nic jednak nie usprawiedliwia jego zbrodni.
Tom drugi cyklu Echo wciąga! Nie da się jej nie przeczytać do końca. Popełniłam tylko błąd, że nie przeczytałam najpierw pierwszej części. Muszę to nadrobić. Mamy tu kontynuację jednego z wątków dotyczącego głównych bohaterów. Dwójka wspólników z Agencji Poszukiwań Osób Zaginionych otrzymuje zlecenie od kogoś, kto wyszedł z więzienia. Jacek został oskarżony o morderstwo, którego jak twierdzi nie popełnił. Co się wydarzyło wiele lat temu nad jeziorem?
W książce autor poruszone ważne problemy społeczne: narkomania i handel dziewczynami. Gorąco polecam wszystkim fanom kryminału.
PrevNext