Book Creator

Історія розвитку космонавтики

by Андрушко Володимир

Cover

Loading...
Icторiя розвитку космонавтики
Loading...
Космонавтика - це наука, яка включає в себе теорію і практику. Сюди входять космічні технології та навігація в космічному просторі.
Космонавтика включає в себе дослідження, розробки і прикладний напрямок. Вона має на увазі суднобудування, управління і життєзабезпечення.
Одне з найважливіших подій в історії космонавтики відбулося в 1957 році. Звичайно, це запуск першого штучного супутника Землі.
Тоді, в 1961 році, мрія людства здійснилася. Вперше в історії людина побувала в космосі. Звичайно, мова йде про Юрія Гагаріна.
Крім того, в 1969 році на Місяць висадилася людина. Це було заслугою американських астрономів.
Розвиток космонавтики активно відбувалося в СРСР і США. Згодом інші країни, надихнувшись результатами російських і американських астрономів, почали свої дослідження в області космосу.
Юрій Гагарін
Теоретичні ідеї були помічені раніше в працях таких вчених, як Ісаак Ньютон. Поява інтересу до космічної сфери спонукало людей до її вивчення. Ймовірно, це підштовхнуло вчених розробити і створити арсенал знань, який ми маємо зараз.Однак остаточно наука сформувалася лише в середині XX століття. Успішні досягнення підштовхнули астрономів, конструкторів і вчених до нових робіт.
Дійсно, ми колись сподівалися на успішний запуск супутника. І зараз їх в космосі більше тисячі. Тепер ми маємо дані не з уяви. У наш час техніка, створена людьми, перебуваючи поза земною атмосферою, збирає і передає нам дані.
Четверте жовтня 1957 року - запуск першого супутника - символізував науково-технічний прогрес країни і її перехід з аграрного держави.
З листопада 1957 року регулярно запускаються супутники, призначені для вивчення астрофізики, природних ресурсів і метеорології.
Дванадцятого квітня 1961 року відбувся перший політ людини в космос. Юрій Гагарін першим в історії зміг спостерігати за землею з орбіти планети. Через місяць другий пілот зробив фотографію Землі.
Створення пілотованого космічного корабля «Союз» для дослідження природних ресурсів Землі з орбіти.
У 1971 році була запущена перша орбітальна станція, що дає можливість надовго перебувати в космосі - «Салют».
З 1977 року почав функціонувати комплекс станцій, що дозволило здійснити політ тривалістю майже п'ять років.
Паралельно з вивченням Землі проводилися дослідження і космічних тіл, в тому числі найближчих планет: Венери і Марса. Їм ще до дев'яностих років було випущено понад тридцять станцій і супутників. Важливою подією в історії став спільний політ радянських і американських підкорювачів космосу, який відбувся в 1975 році. Кораблями були «Союз» і «Аполлон».
Одним з перших вітчизняних теоретиків промисловості був К. Е. Ціолковський, який у своїй роботі уточнив, що точному розрахунку завжди передує уява. Це найточніше відображення космонавтики, так як спочатку воно описувалося тільки в художніх творах і здавалося нездійсненним сном, але сьогодні це частина повсякденності і абсолютна реальність.
Орбітальна станція "Салют"
Костянтин Едуардович Ціолковський (1857-1935) - російський і радянський вчений-самоучка і винахідник, шкільний учитель. Основоположник теоретичної космонавтики.
На основі його праць ракетобудування розвивалося на початкових етапах.
Свої дослідження вчений самоучка проводив в кінці дев'ятнадцятого століття. Його висновки зводилися до того, що саме ракета, як конструкція, була здатна здійснити космічний політ. У своїй статті він навіть представив проект такого пристрою.
Однак його досягнення не знайшли відгуку ні у співвітчизників, ні у зарубіжних колег. До його розробок звернулися лише в двадцяті-тридцяті роки минулого століття. Епізоди його роздумів адресовані донині, тому роль академіка велика.
Ім'я радянського вченого слід знати, так як його дослідницька робота актуальна для дітей в 21 столітті. У наш час професія фізика-винахідника не настільки актуальна, хоча з освоєнням космосу відкриваються нові перспективи.
PrevNext