Book Creator

eTwinning projektas "Informatinis mąstymas gamtoje"

by Ingrida Tuomėnienė

Cover

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Šiaulių Gytarių progimnazija priešmokyklinio ugdymo grupė PUG3
Šiaulių Romuvos progimnazija priešmokuklinio ugdymo grupė PUG2
Loading...
Loading...
Šiaulių „Gytarių“ progimnazijos mokytoja Ingrida Tuomėnienė ir Šiaulių "Romuvos" progimnazijos mokytoja Erika Steponaitienė, kartu su savo priešmokyklinio ugdymo mokiniais įgyvendino eTwinning projektą tema "Informatinis mąstymas gamtoje".

Informatinis mąstymas – tai gebėjimas atpažinti ir formuluoti įvairias aplinkos problemas (uždavinius), logiškai organizuoti ir analizuoti duomenis, atvaizduoti juos taikant schemas ir modelius, įvertinti problemos išsprendžiamumą, ją spręsti ir / arba automatizuoti jos sprendimą, naudojantis šiuolaikinėmis technologijomis.

Projekto metu buvo siekiama padėti mokiniams ugdytis informatinį mąstymą ir gebėjimus sumaniai naudotis šiuolaikinėmis technologijomis, siekiant veiksmingai mokytis visų dalykų, įgyti skaitmeninės kompetencijos, būtinos kiekvieno žmogaus visaverčiam gyvenimui, žinių visuomenėje, pagrindus.

Projekto tikslas – ne tik dalyvauti projekto veiklose, bet ir puoselėti draugiškus santykius su partnere mokykla, patobulinti socialumo, komunikavimo, iniciatyvumo ir kūrybingumo kompetencijas.

Projekto "Informatinis mąstymas gamtoje" autorės ir dalyviai dalijasi projekto metu atliktų veiklų idėjomis.

Projektas vyko 2022 m. balandžio 4 - birželio 10 dienomis.
Sveiki, tai MES - Šiaulių "Romuvos" progimnazijos priešmokyklinukai. Mūsų yra 20, tai 10 mergaičių ir 10 berniukų. Smagu vėl susitikti ir bendrauti. Kartu pasinerti į naujas patirtis.

Mes Šiaulių Gytarių Progimnazijos PUG3 mokinukai. Mūsų klasėje aštuonios mergaitės ir dvylika berniukų. Esame labai smalsūs ir trokštame pažinti mus supantį pasaulį. Nekantraujame patirti naujų įspūdžių. Džiaugiamės būdami su jumis!
INFORMACIJA
"Informacijos apibendrinimas"
Vaikai įvairiuose informacijos šaltiniuose (knygose, žinynuose, enciklopedijose, žodynuose, pažintiniuose žurnaluose, internete) ieškojo informacijos apie gyvūnus. Rastą informaciją gretino ir apibendrino. Ugdytiniai savo paruoštą informaciją pristatė klasėje savo draugams. Vaikai buvo skatinami pastebėti gyvūnų rūšių skirtumus ir panašumus, gyvūnas greitas – lėtas. Vykstant projektinėms veikloms, pedagogė supažindino vaikus, kaip, pasitelkiant technologijas, ugdytis gebėjimą surastą ir atrinktą informaciją etiškai
pritaikyti savo reikmėms.
"Informacijos paieška bibliotekoje"
Jaunieji bibliotekos lanytojai kupini entuziazmo vaikštinėjo tarp didelių knygų lentynų ir atliko bibliotekos vedėjos parengtą užduotį – pagal anksčiau pateiktą informaciją, orientuotis knygų lentynose ir, dirbant grupelėje, surasti lapelyje nurodytą knygą. Vėliau vaikams buvo pateiktos individualios, pagal vaikų gebėjimus, užduotys. Vaikai atliko kodavimo užduotį, kurioje vietoj tam tikrų simbolių, įrašę raides, galėjo perskaityti knygos pavadinimą, surasti knygutę ir ją apžiūrėti.
Užsiėmimo pabaigoje ugdytiniai reflektavo, ko išmoko lankydamiesi bibliotekoje. Priešmokyklinukai gebėjo įvardinti knygas pagal temas – enciklopedijas (mokslinės knygos), grožinio žanro knygas – pasakos, istorijos, eilėraščiai, gebėjo įvardinti knygos elementus, paaiškino, kaip bibliotekoje susirasti reikiamą knygą.
"Kodavimas"
Šiuolaikiniai kompiuteriai gali daug daugiau, nei tik suskaičiuoti. Juose
gali būti laikoma, kaupiama visa biblioteka, jie gali padėti rašyti, ieškoti informacijos, groti muziką ar rodyti vaizdo įrašus. Kaipgi juose laikoma visa ši informacija? Neįtikėtina, bet kompiuteris tam naudoja tik du ženklus: nulį ir vienetą! Šiai veiklai naudojome korteles, kurių vienoje pusėje surašyti taškai, o kita pusė – tuščia. Užversta taškų kortelė atitinka 0. Atversta kortelė atitinka 1. Taip gaunama dvejetainė
skaičiaus išraiška. Skirtingi skaičiai buvo vaizduojami keletą kartų, kol mokiniai suprato sistemą.
PrevNext