Book Creator

Резнік А.Б.

by Вікторія Касьяненко

Cover

Comic Panel 1
Loading...
Комунальна установа
"Гайворонський центр професійного розвитку педагогічних працівників"
Loading...
А.Б.Резнік -
Loading...
103-тя річниця з дня народження.
Loading...
Loading...
Пам'ятаємо...
Арон Борисович Резнік – талановитий педагог-новатор, учений. Працював у Гайворонській середній школі №5, саме у цьому закладі освіти він апробував свою систему роботи з учнями, педагогами, батьками.
Народився 28 травня 1919 року в селі Костянтинівка на Миколаївщині. У 1936 році став студентом філологічного відділення Одеського державного університету (спеціальність "Учитель російської мови"). У 1946 році він закінчив університет і направлений на роботу в Гайворон. Він працював учителем, заступником директора та директором цього закладу. На посаді директора школи Арон Борисович пропрацював з 1963 по 1979 роки, майже 17 років. Це був період творчих пошуків, натхненної та плідної праці, активної новаторської діяльності.
28 травня 2022 року освітянська громада Гайворонського краю відзначає 103-тю річницю з дня народження видатного педагога. Працівниками КУ "Гайворонський центр професійного розвитку педагогічних працівників" проведено онлайн-інтенсив з метою увічнення пам'яті про А.Б.Резніка. Матеріали заходу систематизовані у даній інтерактивній книзі. Приємного перегляду!
Вікторія Касьяненко, директор КУ "Гайворонський центр професійного розвитку педагогічних працівників"
Матеріали педагогів опубліковані зі збереженням авторського стилю.
Розділ І. Спогади педагогів про Арона Борисовича Резніка.
Спогади Горобець Людмили Антонівни, учителя української мови та літератури КЗ "Гайворонський ліцей №1"
Доля звела мене з цією чудовою людиною. Арон Борисович був моїм учителем історії та суспільствознавства в 10 випускному класі, учив мене всього один рік, але за цей короткий час я навчилася у великого Педагога багато чому. Він готував нас до життя, до студентських років. Він поважав кожного школяра як особистість, спілкувався як з дорослими, вірив в учнів і вчив їх мислити творчо, серйозно.
CAPTIONS (clockwise) insert your text captions here
У своїй книзі «Громадянське становлення школярів» Рєзнік А.Б. писав: «Готуючись до нового навчального року, до зустрічі з десятикласниками, які незабаром вступлять у самостійне життя, я думаю про те, як зробити, щоб кожний урок суспільствознавства допомагав досягненню і зміцненню громадянських почуттів, сприяв осмисленню свого місця в житті» (стор. 6).
Арон Борисович для уроків уміло відбирав найважливіші поняття і терміни, факти і явища, які визначають предмет і сутність суспільствознавства. Навчальний матеріал вивчався так, щоб учні не тільки знали і розуміли суспільство, у якому живуть, але і вносили свій посильний вклад у це суспільство.
Читати далі - http://surl.li/cbmpo
Розділ І. Спогади педагогів про Арона Борисовича Резніка.
Спогади Гродзіцької Тетяни Миколаївни, учителя історії КЗ "Гайворонський ліцей №1"
Арон Борисович Резнік був людиною з багатющим життєвим досвідом. Коли я прийшла працювати у першу школу міста Гайворона, він прожив уже не одне життя: воював, працював директором школи, заклав фундамент наукових досліджень у педагогіці, мав власний, неординарний погляд на світ, був справжнім асом у роботі з дітьми. Я дуже хвилювалася, розуміючи як відповідально і, напевне , складно працювати поряд з такою людиною. 
Але це тривало лише до першої розмови, а далі: відвідані уроки, скрупульозний аналіз, якщо критика, то конструктивна і, звичайно з порадами і рекомендаціями. Якщо мені необхідна була порада, то, перш за все, Арон Борисович дуже уважно вислухає, запропонує потрібне рішення, підкаже, до яких джерел звернутися, на прикладі продемонструє той чи інший методичний прийом. А далі залучення до співпраці, експерименти, буденні імпровізації, словом, буденне вчительське життя.
І все для того, щоб навчити дитину вчитися, мислити, самому здобувати і аналізувати отриману інформацію.
Читати далі - http://surl.li/cbmyp
Розділ ІІ. Статті
Стаття Мудрого Івана Левковича, методиста з профорієнтаційної роботи КЗ "Гайворонський міжшкільний навчально-виробничий комбінат"
Арон Борисович Рєзнік – вчений, талановитий педагог-новатор: внесок надбань досвіду у становлення Нової української школи.

Арон Борисович Рєзнік – відома постать на освітянській ниві не лише Кіровоградщини, а й у різних куточках колишнього Союзу РСР. 
Доля подарувала Арону Борисовичу Рєзнику 76 років життя. Понад 50 з них віддав він творчій діяльності на освітянській ниві Кіровоградщини.
Арон Борисович Рєзнік народився 28 травня 1919 року в с. Костянтинівці (нині Арбузинський район Миколаївської області) в сім’ї службовця. Навчався спочатку в сільській школі, потім у місті. Після закінчення школи з 1936 року він студент філологічного факультету Одеського державного університету.
З жовтня 1940 року навчання у виші поєднував з роботою на посаді старшого піонервожатого СШ № 98 м. Одеси.
Навчання, щасливе студентське життя було перерване Великою Вітчизняною війною. З червня 1941 року А. Б. Рєзнік в лавах Радянської Армії. Був направлений на навчання до Полтавського автотранспортного військового училища, яке дислокувалося тоді в м. П’ятигорську. 
Читати далі - http://surl.li/cbnpk
Розділ ІІ. Статті
Стаття Швець Наталії Миколаївни, заступника директора з навчально-виховної роботи КЗ "Гайворонський ліцей №2"
Творчий учитель – творчий учень
У Гайворонській СШ № 5, очолюваній Ароном Борисовичем Рєзніком, завжди панувала атмосфера творчого пошуку, високий інтелектуальний фон, які спонукали вчителів і учнів до постійної самоосвіти, саморозвитку і творчої самореалізації. Педагогічна спадщина А.Б.Рєзніка стала невичерпною скарбницею розвитку творчої особистості вчителів і учнів.
Школа А.Б. Рєзніка і сьогодні є справжнім зразком реалізації заповітного завдання: "Від творчого вчителя до творчого учня". Підтримка та розвиток учнів, що володіють потенціалом до високих досягнень, є одним із пріоритетних напрямів сучасної світової та української освіти. У 2009 році на базі навчального закладу було створено наукове товариство учнів "Пошук", метою якого було здійснення пошуку, творчого розвитку обдарованої, талановитої учнівської молоді, створення сприятливих умов для реалізації потенціальних можливостей дітей.
Читати далі - http://surl.li/cbnqm
PrevNext