Book Creator

Легка атлетика

by Маргарита Ткачук

Cover

Loading...
ЛЕГКА АТЛЕТИКА
Класифікація видів легкої атлетики
Loading...
Види легкої атлетики
Легка атлетика – це вид спорту, який містить спортивну ходьбу, біг, стрибки, метання та багатоборства, які своєю чергою поділяються на види. Слово “атлетика” в перекладі з давньогрецької означає “боротьба”. У Древній Греції атлетами називали тих, хто змагався у силі та спритності. У теперішній час атлетами називають фізично розвинених, сильних людей, людей, які ціле направлено займаються спортом для досягнення високих спортивних результатів. Легкоатлетичні вправи мають великий вплив на організм людини. Вони розвивають силу, швидкість, витривалість, покращують рухливість у суглобах, дозволяють придбати широке коло рухових умінь. Така фізична підготовка особливо необхідна у молодому віці. Широке застосування легкоатлетичних вправ позитивно впливає на підвищення функціональних можливостей організму. Забезпечує високу працездатність. 
https://youtu.be/maF589Vfjp0
Ходьба – звичайний спосіб людини. Чудова фізична вправа для людей любого віку. При тривалій ходьбі у роботу включаються всі групи м’язів, посилюється діяльність серцево-судинної системи, дихальної, збільшується обмін речовин, що має велике оздоровче значення. Змагання зі спортивної ходьби проводяться на доріжках стадіонів та на звичайних шосейних дорогах на дистанціях від 3 км до 50 км. Учасники змагань зі спортивної ходьби повинні виконувати особливості техніки спортивної ходьби — ні на мить не втрачати опорної фази (фаза польоту свідчить про перехід спортсмена на біг). За таке порушення судді знімають спортсмена зі змагань. https://youtu.be/maF589Vfjp0?t=15
Офіційні змагання зі спортивної ходьби проводяться на таких стандартних дистанціях:
- закриті приміщення (манеж): 3000 м (жінки), 5000 м (чоловіки і жінки);
- відкритому повітрі (стадіон, шосе):
5 км;
10 км (юніори, юніорки);
20 км, 50 км (чоловіки, жінки).
Біг – найбільш розповсюджений вид фізичних вправ, який входить до багатьох видів спорту. В залежності від довжини дистанції та від швидкості, з якою її долають, розвиваються ті чи інші якості людини. У процесі занять бігом виховуються такі якості, як швидкість, витривалість, спритність. В змаганнях з легкої атлетики різні види бігу та естафет займають ведуче місце. В залежності від довжини дистанції та від швидкості, з якою її долають, розвиваються ті чи інші якості людини.
https://youtu.be/maF589Vfjp0?t=65
Бігові дистанції розподіляються на:
- гладкий біг включає:
- біг на короткі дистанції (відрізки від 30 до 400 м);
- біг на середні дистанції (відрізки 800 – 1500 м);
- біг на довгі дистанції (відрізки від 3000 м і більше).
Найдовша легкоатлетична дистанція (марафон) дорівнює 42 км 195 м.
Біг на короткі дистанції (спринт) проводиться з низького старту. Середні та довгі дистанції проводяться з високого старту.
https://youtu.be/maF589Vfjp0?t=88

- біг з перешкодами розподіляється на два види:
- біг з бар’єрами на відрізках 100 м та 400 м.
- біг з перешкодами на відрізках 2000 м (жінки) та 3000 м (чоловіки).
https://youtu.be/maF589Vfjp0?t=127

- естафетний біг – командний, у якому дистанція розділена на етапи однакової (4х100 м, 4х400 м) або різної (100 м + 200 м + 300 м та ін.) довжини. Мета естафетного бігу – як найшвидше пронести естафету (естафетну паличку) від старту до фінішу.
https://youtu.be/maF589Vfjp0?t=144
Кросовий біг — це біг у природних умовах: у лісі, парку, на полі, ґрунтовій дорозі тощо. На дистанції можуть траплятися різноманітні перешкоди (повалені дерева, рови, чагарники, яри, підйоми, спуски), які треба подолати. Цей вид бігу використовують для тренування спортсменів. Крос проводиться на свіжому повітрі в парках, за містом і є найкращим засобом підвищення загальної витривалості спортсменів. Кросовий біг – це масовий вид спорту, з якого проводяться міжнародні змагання (чемпіонати та кубки світу і Європи). Для проведення міжнародних змагань необхідно чітко розмітити трасу. Рекомендується розмічати наступним чином: ліворуч вивішуються червоні прапорці, а праворуч — білі. Прапорці повинні бути чітко видимі на відстані 125 м.
Під час проведення міжнародних змагань IAAF дистанції для кросу повинні бути такими: https://youtu.be/maF589Vfjp0?t=171
чоловіки – 12 км
юніори (чол.) – 8 км
жінки – 6 км
юніори (жін.) – 4 км
PrevNext