Book Creator

The_story_calendar_book_2022

by Santa Treilība

Cover

Loading...
Ventspils Centre Primary School
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
The Story Calendar
Loading...
Loading...
Ventspils
2022
Mans janvāra stāsts
My January story
Gadā ir divpadsmit mēneši, bet kurš no tiem ir galvenais? Vienu mēnesi gribētos dēvēt par vissvarīgāko! Bet ja tāda nav?
“Jā, galvenā mēneša nav! Ikvienā mēnesī ir lieliskas dienas!” iesaucās viena no jaunajām dienām, kas vēl nepiederēja nevienam mēnesim. Viņa tobrīd atradās Dienu dienestā, kur speciāli darbinieki jeb Nedēļas iepazīstināja jaunās dienas ar visiem mēnešiem. Katrai dienai bija jāizraugās viens no mēnešiem.
Nekad nebija piedzīvota tāda situācija, kad kādai no dienām nepatiktu neviens no mēnešiem. Taču tieši tā atgadījās šajā reizē!
“Man nepatika neviens no mēnešiem!” skaļā balsī paziņoja Diena. Dzirdot šo frāzi, Dienu dienestā iestājās baiss klusums. Nedēļas satraukti lūkojās cita uz citu, domādamas, kā lai atrisina šo problēmu. Viņas ilgi domāja un sprieda, taču tā arī risinājums rokā nedevās. Kā jau tas reizēm notiek, galu galā problēma bija jāatrisina Nedēļai vienai pašai.
Viņa piegāja pie jaunās dienas un vaicāja: “Ja tev neiepatikās neviens no mēnešiem, varbūt tu pati vari izstāstīt, kāda diena tu vēlies būt?”
“Ak, es vēlētos būt diena gada pašā nogalē,” Diena sapņaini atbildēja, “tas izklausās tik skanīgi un šķiet tik interesanti!”
“Šī loma diemžēl jau ir aizņemta!” Nedēļa atbildēja.
“Tad es gribētu būt diena gada pašā sākumā!” Diena turpināja izteikt savas vēlmes.
Comic Panel 1


Nedēļa ļoti vēlējās šo situāciju atrisināt un sarindot dienas vajadzīgajā kārtībā, tādēļ devās pie Gada ar lūgumu: “Ja tu par gada pirmo mēnesi padarīsi janvāri, nevis martu, ikviens varēs daudz vairāk priecāties par baltajām sniega kupenām!” Nedēļa zināja, cik ļoti Gadam patīk sniegs, un Gads arī bija mierā samainīt mēnešus.
Kopš šīs reizes jaunā diena ir gada pati pirmā diena, savukārt janvāris – gada pirmais mēnesis!


Autore: Liza (12 gadi)
Mans februāra stāsts
Es vakar braucu ar autobusu uz baseinu. Tas bija lieliski!
Man ļoti patika braukt ar autobusu! Tajā braucām visi bērni un skolotāja. Baseinā bija jautri! Mēs skrējām pa ūdeni un taisījām zvaigznītes ar draudzenēm. Mēs arī trenējāmies!
Ir lieliski, kad varam kopā ar klasesbiedriem braukt uz baseinu!

Autore: Sāra (8 gadi)
My February story
Yesterday I went to a swimming pool by a bus. That was amazing!
I enjoyed my ride by bus. We were all together – children and a teacher. That was fun in a swimming pool. We ran through the water and made stars with our friends. We also did our workout.
It is fantastic, when we can go to the swimming pool together with our classmates.

Author: Sāra (8 years)
Mans marta stāsts
Marts prasīja Februārim: “Kāpēc tu esi tik bēdīgs, mīļo Februāri?”
“Mani neviens nemīl, jo esmu ziemas mēnesis!” noskumis atbildēja Februāris.
Marts nepiekrita un piebilda: “Nē, Februārīt, tā nav! Tu taču esi tik skaists! Ziemā viss ir koši balts, un daba izskatās tik krāšņi!”
“Jā, droši vien, ka kādam patīk arī ziema,” Februāris skaidroja, “taču mans mēnesis tūlīt būs pagājis. Tagad tu, Marta mēnesīt, strādāsi! Saules stari spīdēs aizvien spožāk, cilvēki priecāsies par siltākiem laikapstākļiem, un mani, Februāri, neviens vairs neatcerēsies!”
“Nekas, Februāri,” sacīja Marts, “es čaklāk strādāšu mēneša beigās. Tagad, mēneša sākumā, vēl laukā atstāšu sniedziņu, bet mēneša otrajā pusē gan sagādāšu cilvēkiem skaistu un saulainu pavasari!”

Autore: Marija (10 gadi) 
PrevNext