Book Creator

„Protingas vartojimas prasideda ankstyvajame amžiuje“

by Kauno l/d "Eziukas"

Cover

Loading...
Loading...
Idėjų mugės projekto
Loading...
PROTINGAS VARTOJIMAS PRASIDEDA ANKSTYVAJAME AMŽIUJE
Loading...
Respublikinio ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio ugdymo mokytojų ir švietimo pagalbos specialistų ugdymo priemonių/veiklų katalogas
Loading...
ANOTACIJA
           Šiandieniniame pasaulyje vis dažniau kalbame apie ekologines problemas. Nors ekologinis sąmoningumas didėja, vis dar sunku suvokti ir pakeisti vartojimo įpročius. Kad galėtume džiaugtis nuostabia gamta ir sveika aplinka, mažais žingsneliais kiekvienas galime prisidėti prie žemės resursų tausojimo ir saugojimo. Tereikia tik pakeisti keletą kasdieninių gyvenimo įpročių: pradėti rūšiuoti atliekas, keisti supratimą, kad ne visos atliekos turėtų virsti šiukšlėmis, taupyti bei protingai vartoti vandenį, elektrą, maisto produktus.
           Vaikai nuo pat gimimo nesąmoningai tyrinėja ir pažįsta juos supančią aplinką, mokosi joje pritapti. Vaikui augant aplinka atsiveria vis plačiau ir labai svarbu, kad suaugusieji padėtų vaikui patirti pažinimo džiaugsmą bei ugdytų pagarbą aplinkai, atsakomybę už jos išsaugojimą. 
Tikslas – susisteminti ir sudaryti veiklų/skaitmeninių priemonių katalogą „Protingas vartojimas prasideda ankstyvajame amžiuje“, skirtą 2 – 10 metų amžiaus vaikų ekologiniam ugdymui. 
Skaitmeninių priemonių „Protingas vartojimas prasideda ankstyvajame amžiuje“ kataloge esančios priemonės yra rekomendacinio pobūdžio. Tekstinė ir vaizdinė informacija, pateikta skaitmeninių priemonių kataloge nėra įvertinta ekspertų, suderinta ir aprobuota Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos. Autorių pateiktuose aprašymuose ir priemonėse gali būti klaidų ir netikslumų. 
SKAITMENINĖS PRIEMONĖS
Alytaus lopšelis-darželis „Obelėlė”
Ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė
Roma Krisiulevičienė
„Vandens tarša”
Tai viktorina apie vandenį, apie vandens tarša, taršos priežastis ir padarinius.
Alytaus lopšelis-darželis „Obelėlė”
Logopedė metodininkė
Vida Prašmutaitė
„Atliekų rūšiavimas”
Ugdyti gebėjimą rūšiuoti atliekas. Vaikas turi padėti paveikslėlį prie stiklo, plastiko, popieriaus ar mišrių atliekų.
Dotnuvos pagrindinė mokykla
Priešmokyklinio ugdymo mokytoja
Lijana Kazakauskienė
 „Rūšiuokime atliekas“
Parinkti atliekoms tinkamus konteinerius. Užduotis yra surasti daiktus pagal vieną bendrą požymį. Ši programėlė lavina dėmesio intensyvumą, moko skirti daiktus pagal tam tikrą požymį.
PrevNext