Book Creator

Adventas

by Regina Urbonavičienė

Cover

Loading...
ADVENTAS. TRADICIJOS IR PRASMĖ
Loading...
Lotyniškai žodis „adventus“ reiškia „atėjimą“. Krikščionims adventas – tai susikaupimo, dvasios ir kūno apsivalymo periodas. Šis laikotarpis yra skirtas pažymėti laiką iki Jėzaus gimimo.
Katalikams adventas prasideda ketvirtą sekmadienį prieš Kalėdas.

SVARBIAUSIOS ADVENTO TRADICIJOS
Advento vainikas. Tai horizontalus visžalio augalo – eglės ar pušies – šakų vainikas, į kurį būna įstatomos keturios žvakės. Pirmąjį advento sekmadienį uždegama viena žvakė, antrąjį sekmadienį – dvi, trečiąjį sekmadienį – trys, o paskutinį sekmadienį prieš Kalėdas jau dega visos keturios žvakės.
Pasninkas. Žodis „pasninkas“ – reiškia krikščionišką tradiciją. Per šį laikotarpį, tam tikromis dienomis privalu atsisakyti mėsiškų ir pieniškų valgių. Pasninko laikotarpiu valgyti buvo galima tik augalinės kilmės maistą, taip pat žuvį.

Advento kalendorius. Advento kalendorius kaip tradicija išpopuliarėjo naujaisiais laikais: XIX-XX a. sandūroje. Nors dažniausiai po kiekvienu advento kalendoriaus langeliu slepiasi šokoladiniai saldainiai, advento kalendorių būna įvairių.


Ramybės laikotarpis. Laikantis krikščioniškų tradicijų, per adventą nedera linksmintis, nerengti vakarėlių ir švenčių – daugiau laiko skirti ramiam bendravimui, džiaugsmingam laukimui. Linksmybių metu buvo laikomas laikotarpis tarp Kalėdų ir Trijų karalių.


PrevNext