Book Creator

Проєкт

by Отабаєва Гуля

Cover

Loading...
Loading...
Оптичні прилади
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Отабоєва Гуля
Loading...
Визначення та призначення:
  • Оптичні прилади: що це?
Оптичні приладице інструменти, що використовують оптичні ефекти, такі як переломлення чи відбивання світла, для спостереження, вимірування чи передачі зображень.
  • Де використовують оптичні прилади?
Оптичні прилади використовують в науці, технології, медицині, астрономії, інженерії, військовій справі та інших галузях.
  • Для чого потрібні оптичні прилади?
За допомогою оптичних приладів ми можемо бачити деталі, що за звичайних умов були б не помітними, а також визначати відстані, розміри та форми об'єктів.

ТЕЛЕСКОП
Телескоп - прилад, призначений для спостереження небесних тіл. Телескоп являє собою трубу, встановлену на монтуванні, забезпеченою осями для наведення на об'єкт спостереження. Візуальний телескоп має об'єктив і окуляр.
За своєю оптичною схемою більшість телескопів діляться на:
  • Лінзові - в якості об'єктива використовується лінза або система лінз.
  • Дзеркальні - в якості об'єктива використовується увігнуте дзеркало.
  • Дзеркально-лінзові телескопи - в якості об'єктива використовується сферичне дзеркало.
Крім того, для спостережень Сонця професійні астрономи використовують спеціальні сонячні телескопи.

МІКРОСКОП
Мікроскоп прилад, призначений для отримання збільшених зображень, а також вимірювання об'єктів або деталей структури, невидимих або погано видимих неозброєним оком.
Історично першим приладом, який використовувався з такою метою був оптичний мікроскоп, дія якого базується на заломленні світла системою лінз. Оптичний мікроскоп дає збільшення до 3000 разів. Хід променів в мікроскопі відбивається від дзеркальної поверхні нижче спостережуваного обєкта, проходить крізь досліджуваний об'єкт, входить до обєктів мікроскопа, збільшується за рахунок лінзи і окуляра, і збільшене зображення ми побачимо. А окуляром ми регулюємо чіткість.
ПСЕВДОСКОП
Псевдоскоп оптичний прилад, що створює зворотну перспективу. Це означає, що ближні точки простору переходять в далекі, а дальні в ближні. Рельєф «вивертається навиворіт» опукле здається увігнутим і навпаки.
Псевдоскоп використовують у психологічних дослідах по зоровому сприйняттю для вивчення оптичної ілюзії, сприйняття глибини. У дзеркальному псевдоскопі використовується система дзеркал, що дозволяє перенаправити світло, що надходить в око людини. Світло перенаправляється таким чином, що в праве око надходить світло, який повинен надходити в лівий і навпаки.
У конструкції призматичного псевдоскопа використовуються прямокутні рівнобедрені призми. Таким чином, в кожне око людини надходить інвертований зліва-направо дзеркально перевернений світ.
ПЕРИСКОП
Перископ оптичний прилад для спостереження з укриття. Найпростіша форма перископа - труба, на обох кінцях якої закріплені дзеркала, нахилені щодо осі труби на 45° для зміни ходу світлових променів. У більш складних варіантах для відхилення променів замість дзеркал використовуються призми, а одержуване спостерігачем зображення збільшується за допомогою системи лінз. Найбільш відомі види перископа - такі, як перископи на підводних човнах, ручні перископи і стереотруби (їх також можна використовувати як перископ) - широко застосовуються у військовій справі.
PrevNext