Book Creator

Kouzelné přesuny v praxi

by V. Gybas a L. Klubal

Cover

Loading...
Vojtěch Gybas a Libor Klubal
Loading...
PROČ
Loading...
POUŽÍVAT
Loading...
KEYNOTE A KOUZELNÝ PŘESUN VE VYUČOVÁNÍ
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Proč používat jednoduché animace ve výuce?
OBSAH
* cloudové služby

* fotosyntéza

* biatlon

* vývoj paměťových médií

* vývoj člověka

* znázornění rychlosti

* povodeň

* rodinný koloběh

* míchání barev
Proč využívat animace ve výuce? Protože díky vizualizace je výuka zajímavější, žáky více baví, a snad se toho i více naučí. Nástroj Keynote obsahuje funkci kouzelného přesunu, díky kterému je vytváření animací velmi jednoduché a zvládnou ho i žáci na základní škole.

V této knize Vám přinášíme několik tipů, které můžete ve výuce použít. Uvidíte, že tvorba animace je velmi snadná.
Animaci si můžete vytvořit jako pomůcku pro výuku (zde například animace o cloudových službách), stejně je tak ale mohou vytvářet i žáci, místo obvyklých prezentací nebo úkolů (zde napříkjlad fotosyntéza).
JAK NASTAVIT A POUŽÍVAT KOUZELNÝ PŘESUN
Kouzelný přesun vytvoří efekt objektů, při němž se během přehrávání prezentace objekty ze svých pozic na jednom snímku přesunou do jiných pozic na dalším snímku.
Dotek na slide a vyberu PŘECHOD
Vybrat KOUZELNÝ PŘESUN
ANO zduplikovat slide
Přesuneme prstem objekt do cílové pozice
CLOUDOVÉ SLUŽBY
Díky kouzelnému přesunu můžeme velmi efektně ukázat, jak fungují cloudové služby. Jak se přesouvají soubory z počítače na cloud a zpět, jak funguje synchronizace na různé počítače atp.
Na ukázce vidíte, jak se soubory postupně přesouvají z jednoho počítače na více zařízení, řešení synchronizace pomocí flashdisku a přesun na cloud. Díky animacím je ukázáno, jak funguje automatické přenášení souborů mezi více počítači pomocí cloudu.
FOTOSYNTÉZA
Animaci z této ukázky mohou vytvářet sami žáci. Na ukázce jsou animovány jednotlivé fáze fotosyntézy, ale jistě najdete spoustu dalších nápadů, například koloběh vody v přírodě, potravní řetezec, atp.
BIATLON
V této animaci jsou použity kliparty, které jsou součástí nástroje Keynote. Velmi jednoduchým způsobem můžete s žáky popsat průběh jednotlivých sportovních disciplín.
Tato animace vznikla u příležitosti zimních olympijských her.
PrevNext