Book Creator

Święci

by Marta

Cover

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
święci
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Święta Marta z Betanii
Istnieje legenda, która głosi, że po wniebowstąpieniu Jezusa, Łazarz wraz z siostrami miał zostać wprowadzony na statek. Statek ten pozbawiony był steru. Opatrzność zadecydowała, że dotarł on do wybrzeży Francji, niedaleko Marsylii. Łazarz został biskupem tego miasta, jego siostra Marta założyła tam klasztor, a Maria pokutowała. 
św. Marty jest patronką gospodyni domowych, hotelarzy, a także kucharek i sprzątaczek. 
Świętej Marty atrybut to klucze ,księgę oraz naczynia kuchenne.  

św. Andrzej Bobola
św. Andrzej Bobola jest patronem Polski
Św. Andrzej Bobola (1591 – 1657) – duchowny katolicki, jezuita, misjonarz, męczennik.

Trumna z relikwiami w kaplicy jezuitów przy ul. Rakowieckiej w Warszawie.
Andrzej Bobola pochodził ze szlacheckiego rodu, osiadłego w Małopolsce, pieczętującego się herbem Leliwa. Jego ojciec Mikołaj Bobola był dzierżawcą sołectwa strachocińskiego, wchodzącego w skład dóbr królewskich. W 1606, gdy rozpoczynał studia, w bitwie pod Moskwą zginął jego kuzyn Wojciech Bobola.
św. Gerard Majella
Gerarda atrybutem jest krzyż
Gerard urodził się w 1726 roku, w Muro, małym miasteczku na południu Włoch. Miał szczęście mieć za matkę Benedyktę, która nauczyła go niezmierzonej i nieograniczonej miłości Boga. Czuł się szczęśliwy, ponieważ miał poczucie, że jest blisko Pana Boga.
Święta Rita 
Atrybutem Świętej Rity to są róże jest patronką od bardzo trudnych sytuacji
Św. Rita urodziła się niedaleko Asyżu we Włoszech w małej górskiej miejscowości Rocca-Porena w roku 1381. Imię otrzymane na chrzcie jest zdrobnieniem od Margarita /perła/. Już w dzieciństwie pokochała Jezusa, jej marzeniem było poświęcenie się życiu zakonnemu. Rodzice zadecydowali jednak inaczej. Sami byli już posunięci w latach chcieli więc zapewnić córce bezpieczną przyszłość przez wydanie jej za mąż.
Koniec
PrevNext