Book Creator

Gamtamokslinio ugdymo projektas

by Ugnė Klipštaitė

Pages 2 and 3 of 22

Klaipėdos „VARPELIO" mokykla-darželis
Gamtamokslinio ugdymo projektas
„Gamta kviečia smalsauti ir pažinti"
A Photobook by Author Name
Projekto grupė: ikimokyklinio ugdymo mokytojos: Jolita Butkienė, Ugnė Klipštaitė, Irena Donėlienė
Loading...
PROJEKTO TRUKMĖ: 2021m. sausis - gruodis
Loading...
TIKSLAS: sudaryti sąlygas ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo amžiaus vaikams sužinoti ir praplėsti žinias apie metų laikų pagrindinius požymius, gyvosios ir negyvosios gamtos svarbą, tenkinti pažintinius poreikius tyrinėti, išbandyti naujus pažinimo būdus, pajusti kūrybos džiaugsmą, kuriant netradicinėmis išraiškos priemonėmis.
Loading...
UŽDAVINIAI:
1. Sudaryti sąlygas ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo amžiaus vaikams patirti gyvosios ir negyvosios gamtos objektų, reiškinių ir medžiagų savybių pažinimo džiaugsmą.
2. Sudaryti sąlygas ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo amžiaus vaikams dalyvauti gamtotyrinėje veikloje: atlikti stėbėjimus, bandymus, vaizdžiai pateikiant jų rezultatus.
3. Tyrinėjant įvairias medžiagas, jas atpažinti, apibūdinti jų naudojimą ir paplitimą gamtoje, pastebėti medžiagų kitimo dėsningumus.
4. Sudaryti sąlygas ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo amžiaus vaikams dalyvauti išvykose į šalia ir toliau nuo įstaigos esančius parkus, miškus, pievas, botanikos sodus ir kitus gamtos objektus.
Loading...
PROJEKTO REZULTATAI:
Loading...

1) Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo amžiaus vaikai projekto metu tyrinėjo įvairias gamtines medžiagas, artimiau susipažino su kintančiu gamtos sezoniškumu.

2) Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo amžiaus vaikai projekto metu aktyviai dalyvavo išvykose už ugdymo įstaigos ribų.

3) Vykdomo projekto metu ne visos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo amžiaus vaikų grupės kiekvieną mėnesį dalyvavo projekte.

4) Projektas nebuvo pilnai įgyvendintas vasaros sezono laikotarpiu dėl jungtinių ir mišraus amžiaus vaikų grupių bei mokytojų vasaros atostogų.
SAUSIO MĖNUO (žaidimai su sniegu, sniego statiniai, kompozicijos, piešiniai, sniego svorio poveikio medžių ir krūmų šakelėms stebėjimas).
VASARIO MĖNUO: (snaigių paveikslai ir Lietuvos simbolikos piešimas lauke teptuku akvarelės arba guašo dažais ant sniego, ledo. Gedimino pilies statymas iš gamtinės medžiagos/sniego. Paukščių ir kitų gyvūnų pėdsakų stebėjimas, matavimas, lyginimas).
KOVO MĖNUO: (žodžio „pavasaris" atvaizdo kūrimas, krūmų ir medžių pumpurų stebėjimas pro padidinamąjį stiklą, skirtingų pumpurų lyginimas, vidaus nagrinėjimas, pumpurų išsiskleidimo stebėjimas).
PrevNext