Book Creator

День горобця

by Любов Айзель

Pages 1 and 2 of 2

News Laski
Субота 20 березня 2021
Всесвітній день горобців
Історія свята


У 2010 році в екологічному ка-лендарі з’яви-лося цікаве свято — Всесвітній день горобця. Відзначати його запропонували 20 березня індій-ське співтова-риство Nature Forever Society у співпраці з Eco-Sys Action Founda-tion (Франція).
Проте ці мале-нькі пташки по-требують допо-моги, адже вони гинуть від моро-зів та відсут-ності їжі, стають

жертвами дома-шніх котів і яструбів, потрап-ляють під колеса автомобілів.
Всесвітній день горобця — це нагадування про птахів, яким ще не загрожує зникнення, але, незважаючи на своє широке по-ширення і чисе-льність, за від-сутності свідомо-го ставлення людей до всього живого, що їх оточує, горобці можуть потра-пити до зони ризику.
Горобець хатній
Горобець
польовий
Горобець
чорногрудий
Рід Горобець


Батьківщина горобця – Азія. У наш час вони є найпоширеніші також невибаг-ливі птахи, які добре перено-сять найжор-стокіші примхи погоди – від пекучого сонця і різких темпе-ратурних пере-падів континен-тального кліма-ту до вологих морських узбереж – але скрізь незмінно селяться там, де живуть люди, тобто є синан-тропами. 
В Україні живе три види горо-бців, два з них зустрічаються часто і всюди: хатній та по-льовий. Рідкіс-ний залітний гість —чорно-грудий гобець.
Хатні горобці живуть в містах та селах, не бояться сели-тися поряд з людьми. Тому мають багато місцевих діа-лектних назв: жівкун, цвір-кун, церковник, юрчик, просоїд, жидок.
Loading...
News Laski
Loading...
Субота 20 березня 2021
Loading...
Знайомий незнайомець
Loading...
Горобці зазвичай літають на швид-кості 38 км/год, але переляканий горо-бець може розіг-натися до 50 км/год! Через кожні 15 хв. польоту вони зупиняються, щоб відпочити.

За будівництво гнізда відпові-дальні самці. Поки йдуть ро-боти, вони нама-гаються прива-бити партнерок. Горобчихи оці-нюють горобця і нерухомість і тоді роблять свій вибір. 

 Горобці — одно-люби. Вони ство-рюють сім’ю раз і на все життя. За кілька літніх місяців вони можуть дати по 2-3 приплоди.

 У 1958 році в Китаї сталася еко-логічна катаст-рофа, коли китайським уря-дом горобці були оголошені голов-ними шкідника-ми сільського господарства і засуджені до загального зни-щення. За під-сумком, були знищені мільйо-ни дрібних птахів, в результаті чого розплодилися ко-махи-шкідники, і вже через рік почався голод, і горобців почали завозити із сусід-ніх країн.
Loading...
Loading...
Перший пам'ятник горобцю
Loading...
 Перший пам’ят-ник горобцю був споруджений в сер. XIX ст. в Бостоні в подяку за буквальне вряту-вання бостонців від голоду, коли на полях з’явилися гусениці неба-ченої досі комахи.
Їх було завезено в 1860 році з Англії спеціально для боротьби з гусе-ницями. Скромні птахи з честю впоралися з покла-деною на них місією, та так і залишилися жити на новому місці.
Loading...
Loading...
Loading...
м.Ульм
Німеччина
Loading...
м.Київ
Україна
Loading...
м.Барановичі
Білорусь
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
м.Токіо
Японія
Loading...
Петербург
Росія
Loading...
Loading...
Сінгапур

You've reached the end of the book

Read again

Made with Book Creator

PrevNext