Book Creator

Projektas „Svarbus kiekvienas vandens lašelis"

by Jurga Legienė

Cover

Loading...
Loading...
Kauno r. Domeikavos lopšelis-darželis „Luknė"
Loading...
EKO projektas
„Svarbus kiekvienas vandens lašelis” paminėti
tarptautinei vandens dienai
Loading...
2023-03-13 – 2023-03-22
Loading...
Projekto organizatorius:
Kauno r. Domeikavos lopšelis-darželis „Luknė"
Projekto koordinatorė:
Kauno r. Domeikavos lopšelis-darželis „Luknė" direktorė Odeta Černiauskienė
Projekto organizacinė grupė:
EKO koordinacinės grupės nariai- Jurga Legienė, Vlada Žukauskienė, Sigita Sutkaitienė
Projekto dalyviai: Kauno r. Domeikavos lopšelio-darželio „Luknė“ socialiniai partneriai, ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo mokytojai, švietimo pagalbos specialistai.
AKTUALUMAS
Ar žinote, kad 97,5 % viso pasaulio vandens sudaro jūros ir vandenynai? Deja, jų vanduo nėra geriamas. Šaltiniai ir požeminio vandens atsargos – tai tik maža dalelė visų planetos vandens atsargų. Dėl tos mažos dalelės mes, žmonės, vis dar gyvename.
Gėlą vandenį vartojame ne tik gyvybei palaikyti. Maudomės jame, skalbiame drabužius ir naudojame pramonėje. Ypač daug jo sunaudojama namų ūkyje. Deja, geriamo vandens atsargos nėra begalinės. Prognozuojama, kad iki 2050 metų pasaulis susidurs su rimtu gėlo vandens trūkumu. Laimė, Lietuvoje yra kiek didesnės požeminio vandens atsargos, kurios ateityje gali tapti ne tik išgyvenimo, bet ir šalies pajamų šaltiniu. Tai visai nereiškia, kad galime atsipalaiduoti. Priešingai – jei netaupysime, iššvaistysime šį potencialą, užuot palikę jį ateinančioms kartoms.
Tikslas: Ugdyti ekologinį  sąmoningumą, formuojant  darnios gyvensenos ir vartojimo įpročius.
Uždaviniai:
1. Suteikti žinių apie saikingą ir atsakingą vandens vartojimą;
2. Ugdyti kūrybiškumą ir meninę kompetenciją;
3. Skatinti ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo pedagogų, švietimo pagalbos specialistų bendradarbiavimą;
4. Parengti skaitmeninį katalogą „Svarbus kiekvienas vandens lašelis” projektui apibendrinti.
ŽEMĖS DIENOS MINĖJIMAS
Kiekvienais metais kovo 20 dieną minima Pasaulinė Žemės diena, astronominis pavasaris. Kovo 20-oji Pasauline Žemės diena paskelbta neatsitiktinai. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio
kampeliuose. 1971 m. Jungtinės Tautos pavasario lygiadienį paskelbė Pasauline Žemės diena – kartą metuose visame pasaulyje minima švente, skirta atkreipti dėmesį į mūsų planetos ekologinę būklę bei aplinkosaugos problemas. 

Pasaulinė Žemės diena – mus ragina ir įpareigoja konkrečiais darbais prisidėti prie gamtinės aplinkos puoselėjimo ir saugojimo. Tą galime atlikti kiekvienas savo kieme, namų aplinkoje, darbo vietoje. Rūpintis Žemės išsaugojimu kiekvieną dieną privalome visi. 
       
Išsaugoti tai, kas svarbiausia: švarų orą, vandenį, dirvožemį, gyvąją gamtą. Mūsų maži ir, atrodytų, nežymūs darbai –popieriaus ir elektros taupymas, langų ir durų sandarumas, vandens čiaupų sutvarkymas – gali padėti tausoti medienos išteklius ir elektrą, šilumą ir vandenį, kuriems pagaminti ar išgauti reikia daug energijos, o jai pagaminti naudojami nuolat senkantys Žemės ištekliai. 
PrevNext