Book Creator

Gitaros istorija

by Sigitas Rubis

Cover

Loading...
Gitaros istorija
Loading...
Gitaros istorija
Gitaros, kaip instrumentas, veikimo principas žinomas nuo labai seniai - turbūt nuo antikos laikų (greičiausiai atėjo iš rytų, arabų, persų). 

Įdomu tai, kad gitara įgavo savo klasikinę formą palyginus neseniai. Dar XIX a. pabaigoje gitaros buvo pačios įvairiausios:
Manoma, gitara į Europą (pirmiausia į Ispaniją) pateko 8–9 a. per maurus. Rašytiniuose šaltiniuose minima nuo 13 amžiaus. 16 a. populiarumu prilygo liutniai. Liutnininkai pradėjo skambinti ir 4–5 dvigubų (chorinių) stygų gitara. 18 a. pabaigoje gitaros dvigubos stygos pakeistos viengubomis. Gitara tapo šešiastyge. Vietoj tabulatūros pradėta natas rašyti penklinėje su smuiko raktu. Išspausdinta daug vadovėlių (ypač Ispanijoje). 19 a. pirmoje pusėje Europoje gitara buvo vienas populiariausių instrumentų. 20 a. klasikinė gitara paplito pasaulyje (daugiausia muzikantų skambina gitara, daugiausia spausdinama natų). Klasikinė gitara naudojama kaip solo koncertinis ir kaip namų muzikavimo instrumentas.
Kūrinių gitarai (tarp jų sonatų, koncertų gitarų ir orkestrui) sukūrė žymiausi pasaulio kompozitoriai ir gitaristai. 20 a. gitaristai virtuozai: M. Llobetas, A. Segovia, M. L. Anido, A. Ivanovas-Kramskojus. Kūrinių gitarai sukūrė N. Paganini, H. L. Berliozas, C. M. von Weberis, L. Legnani, N. Coste’as, F. Tárrega, M. M. Ponce’as, A. Barriosas, H. Villa-Lobosas, M. Castelnuovo-Tedesco, B. Brittenas, M. Ohana ir kiti.

You've reached the end of the book

Read again

Made with Book Creator

PrevNext