Book Creator

Son Çerçeve

by MİRA DİBİ

Pages 2 and 3 of 61

Loading...
Son Çerçeve
Loading...
Loading...
Berra
Loading...
Loading...
Saat 6.45. 15 dakikadır kalkamıyorum. Gerçekten okula gitmek istemiyorum ama arkadaşlarımı görmek beni daha iyi yapıyor. Özellikle Hale’yi çok özledim. Annem kalkmam için kapımı çalıyor, 
– Berracım kalk kızım hadi.
 Kalkınca başım biraz döndü, 3 saatlik uyku ve 20 saatlik açlıkla duruyorum. Stresten bir şey yiyemez hâle geldim. Atlas ne kadar bana yardımcı olsa da yiyemiyorum işte. Hızlıca hazırlanıp servise bindim. Serviste Hale ile konuştum biraz dert anlattım ama bana karşı davranışı biraz soğuk gibiydi. Kendimce düşündüm, acaba bir şey mi yaptım diye. Zaten servis biraz boştu hızlıca okula geldik.
Loading...
2
Servisten inerken Mert’i gördüm, Hale koşarak sevgilisi Mert’in yanına gitti, bir şeyler fısıldar gibiydi. Mert’in yüzünde memnun bir ifade vardı. 

Mert’i hiç sevmem. Bana kaç yıldır zorbalık yapıyor. Özellikle bu yıl çok arttı. Hale ile yakın olmam onu rahatsız ediyor galiba ki bu sene iyice zorbalık yapıyor. Zaten Hale de nakil öğrenci olarak bu sene okula yeni geldi. Okulu tanıtmak için beni görevlendirdikleri zaman tanıştık. Aslında tatlı kız onu seviyorum ama arada soğuk davranabiliyor, özellikle Mert’in yanında. Mert tüm lise hayatım boyunca bana zorbalık yaptı. Alıştım sayılır artık. Dediği şeyler ne kadar ağır olsa da başa çıkabileceğim biri değil. Atlas ile çok kavga ediyorlar. Atlas her zaman benim için ona karşı çıktı. Onunla olduğum için çok şanslıyım.
3
Sabah servise binmek hiç istemedim. Aşırı yorgundum zaten. Hafta sonu eski okulumdan arkadaşlarımla buluştum şimdi Berra tüm keyfimi kaçıracak. Dertlerini anlatıyor umrumdaymış gibi. Yakın arkadaşız sanıyor bir şey de diyemiyorum en küçük şeyde kırılıyor güceniyor hiç uğraşamam. Benimle konuştuğu zaman iyi davranmaya çalışıyorum ama sabah çok yorgundum biraz soğuk davrandım. Serviste az kişi varmış okula erken geldik. Mert’e de haber vermiştim okulun girişinde buluşalım diye. 
Servisten iner inmez Berra’dan uzaklaşmak için koşarak Mert’in yanına gittim. Mert’e hafta sonu ne yaptığımdan bahsettim. O da benim adıma mutlu oldu herhalde. Berra’yı gördüğüne mutlu olamaz ya.
Hale
4
Mert
Sabah yorgunluğu üstümdeydi. Herkes gibi Pazartesi günü okula gitmeyi sevmiyordum ama onun için geliyordum. Servisten indiğini görünce mutlu oldum. Berra’ya yine zorbalık yapasım vardı ama yapmak istemedim. Tüm hafta sonu boyunca annemle kavga ettim zaten. Kimseyle uğraşıp daha da başıma bela alacak hâlim yok. Atlas da sürekli kavga etmeye çalışıyor. Berra’ya zorbalık yapmam rahatsız ediyor herhalde beyefendiyi. Hiç haz etmiyorum zaten. Uzun boylu diye benimle başa çıkabileceğini düşünüyor. 

Annemle de yine müdürün odasına gittim diye kavga ettim. Okulda arkadaşlarım beni ne kadar savunsa da müdür beni sürekli suçluyor.
5
Mert
Bu sefer de yine Berra’nın ailesi şikayet etmiş. Okuldan atılmama az kaldı. Berra’yla konuşup bu ispiyonlama durumunu halletmem lazım ama Atlas’ın ve müdürün görmediği bir şekilde yoksa bu sefer annem değil babamla kavga edeceğim.
6
Atlas
Sabah saçlarımı yaparken Berra’yı düşündüm. Mert’le ne kadar kavga edersem edeyim hâlâ onunla uğraşıyor. Beni de bu durum çok üzüyor. Berra kadar iyi ve başına buyruk biri böyle şeyleri yaşamamalı. Mert’e hiçbir şey yapmamasına rağmen kaç yıldır zorbalık görüyor. Biraz şüpheliyim ama bazen Mert’in Berra’dan hoşlandığını düşünüyorum. Biri hoşlandığı kişiye neden zorbalık yapsın ki?

Geçen hafta perşembe günü tuvalete ağlayarak koştuğunu gördüm. İçim sızladı. Sonrasında konuştuğumuzda ailesel bir durum hakkında olduğunu söyledi ama ailesiyle alakalı olmadığını adım gibi biliyordum.
7
PrevNext