Book Creator

Syrenka

by Zofia D., Weronika M., Wiktoria P., Milena G. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 87 im. 7 PP AK "Garłuch" w Warszawie

Cover

Loading...
Zofia D., Weronika M., Wiktoria P., Milena G.
Loading...
Loading...
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 87 im. 7 PP AK "Garłuch" w Warszawie
Poznaj bohaterów legendy o Syrence
Syrenka
rybak
Miejsce
"Tam, gdzie dziś nad samym prawie wybrzeżem Wisły, poniżej starożytnych kamienic Starego Miasta, rozciąga się ulica, Bugaj zwana, przed wielu, wielu laty szumiał las zielony, odwieczny. W lesie tym, z pagórka, wznoszącego się nad rzeką, tryskało źródło i rozlewało się w głęboki, bystro płynący potok. Nad potokiem rosły białokore brzozy, wierzby pokrzywione maczały w nim długie gałęzie, kwitnęły polne róże, i niezapominajki haftowały niebieskimi kwiatkami zielony traw kobierzec. W tym to potoku mieszkała właśnie syrena."

Artur Oppman, Legendy warszawskie
Opis Syrenki
Jest kobietą, ma ogon pokryty łuskami, w jednej ręce trzyma miecz
a w drugiej tarczę, miała odkryty brzuch i biust.
Cechy charakterystyczne
Miała syreni ogon.
niezwykła uroda
piękny śpiew
"Nagle z wody wynurzyła się przecudna postać. Była to dziewica nadziemskiej urody; w świetle miesięcznym widać ją było doskonale. Miała długie kruczoczarne włosy, pierścieniami spływające na białą, jak z marmuru wyrzeźbioną szyję; szafirowe jej oczy, wzniesione ku pełni, patrzyły dziwnie przejmująco i smutno, a ozdobiona lekkim rumieńcem twarzyczka takim tchnęła czarodziejskim urokiem, że przyglądającym się jej rybakom aż serca zamarły ze wzruszenia."

Artur Oppman, Legendy warszawskie
PrevNext