Book Creator

Vasaros skaitiniai

by Ilona Čėsnaitė - Stanevičė

Cover

Comic Panel 1
Loading...
Iš puslapių ateina vasara
Comic Panel 1
Vasariškų knygų apžvalga
Peliūnės vasara
Autorė: Rūta Dzin.

– Vaikas kaip indas, – suošė medžiai. – Ką įdėsi – tą ir nešios.
– Pasaulis toks didelis, – atsiduso peliūnė. – O vaikas toks mažas – visko nesudėsi...

– O tu dėk tai, kas svarbiausia, – išlindusi iš už debesų patarė Saulė.
– O kaip aš suprasiu, kas svarbiausia? – nerimo peliūnė.
– Širdimi pajusi, – sušlamėjo debesys ir pravirko šiltu lietumi.

11 trumpų istorijų, puoštų Sigito Mickio sukurtomis dainelėmis, kurias išgirsti padės išmanioji programėlė „Peliūnės dainelės“.
Kada prasideda vasara?
Autorius: Česlovas Navakauskas

Ar Tau kada nors teko bėgioti basomis po žydinčią pievą? Ar teko apsipilti ašaromis, kai ant balto dobilėlio ropinėjanti bitė užminta įsmeigdvo savo aštrų geluonį į Tavo mažąjį kojos pirštelį? Teko? Tada Tu gali didžiuotis — gražuolė Vasara šitaip parodydavo norą su Tavimi susipažinti.

Smagi ir pamokoma istorija apie guvaus katino Kailinės Pirštinės ir jo bičiulio senbernaro Grafo nuotykius mėginant išsiaiškinti, kada prasideda tas nuostabus laikas – vasara.
Vasara su katšuniu
Autorius: Gendrutis Morkūnas

 „Katšunis panašus ir į šunį, ir į katę. Jo akys keičia spalvą, o kailiuku gali bėgioti įvairiaspalvės bangos. Moka būti nepastebimas, tačiau kartais, būdamas su juo, nematai ir negirdi nieko daugiau, tik jį. Šiek tiek kalba, bet dar daugiau pasako kažkokiu kitu būdu, be žodžių. Mėgsta šiltą pieną, ir tas pienas kiekvieną kartą kvepia vis kitaip.
Vos nepamiršau. Tie, kurie pamanys, kad Katšunis panašus į švelnų kačiuką ar mėlynakį šuniuką, labai apsiriks.“ G. Morkūnas.

Geriausia debiutinė 2005 metų knyga.
Ką manė kamanė?
Autorius: Vainius Bakas
Knyga „Ką manė kamanė" – švelniai besiliečianti prie mus supančio pasaulio, jaudinanti subtiliu gamtos pajautimu, nuspalvinta žaismingais nutikimais, juokingomis detalėmis, kupina lengvai suprantamų vaizdinių. Kiekvienas poeto eilėraštis – lyg trumpa, jauki ir jautri vaikystės pasaka, kurioje norisi bent mirksnį pagyventi.

2020 metų knyga knygų vaikams kategorijoje
PrevNext