Book Creator

Projektas „Pasakų skaitymas kitaip"

by Indrė, Jekaterina, Raimonda

Cover

Loading...
Loading...
Respublikinis ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų, švietimo pagalbos specialistų projektas
Loading...
„PASAKŲ SKAITYMAS KITAIP"
Loading...
PROJEKTO RENGĖJAI:
Šiaulių lopšelis -darželis „Vaikystė"
Loading...
ORGANIZATORIAI:
1. Raimonda Gečienė, Šiaulių lopšelio-darželio „Vaikystė" direktoriaus pavaduotoja ugdymui;
2. Gitana Grunskienė, Šiaulių lopšelio-darželio „Vaikystė" vyresnioji logopedė;
3. Indrė Kvietkienė, Šiaulių lopšelio-darželio „Vaikystė" vyresnioji auklėtoja;
4. Jekaterina Surantienė, Šiaulių lopšelio-darželio „Vaikystė" vyresnioji auklėtoja.
PROJEKTO TIKSLAS - ugdyti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų komunikavimo ir kūrybiškumo kompetencijas, pritaikant netradicines skaitymo erdves bei atliekant perskaitytų/išklausytų/atpasakotų pasakų analizę.
Projektas vyko 2022 m. kovo 1-25 d.
Projekte dalyvavo 45 ikimokyklinės ugdymo įstaigos iš visos Lietuvos (Šiaulių, Joniškio, Kaišiadorių, Kauno, Klaipėdos, Kretingos, Mažeikių, Plungės, Panevėžio, Radviliškio, Rokiškio, Šilalės, Tauragės, Telšių, Varėnos, Vilniaus).
Projektą įgyvendino 67 pedagogai, iš jų 9 logopedai, 2 spec. pedagogai, 1 soc. pedagogas.
Balandžio 2-oji - tarptautinė vaikų knygos diena. Jos tikslas – įkvėpti skaitymo meilę ir atkreipti dėmesį į vaikiškas knygas. Projektas „Pasakų skaitymas kitaip" skirtas šiai dienai paminėti.
Pedagogai, švietimo pagalbos specialistai projekto metu pasirinko pasakas ir kartu su ugdytiniais jas skaitė. Skaitymui ar klausymui ieškojo netradicinių erdvių ir metodų. Pasirinktas pasakas aptarė su ugdytiniais, mokė nuosekliai jas atpasakoti, atkurti įvykių seką, apibūdinti veikėjus ir atkartoti jų veiksmus.

Dėkojame ir džiaugiamės projekto „Pasakų skaitymas kitaip" dalyvių pasidalintomis idėjomis ir patirtimi!
Šiaulių lopšelis-darželis „Vaikystė“, pedagogė Jekaterina.
Pasaka „Genys ir lapė“
Kelias savaitės iš eilės kalbėjomės apie žiemojančius žvėris ir paukščius, prisiminėme jų pavadinimus. Aiškinomės, kaip paukšteliai ir žvėris prasimano maisto žiema. Sužinojome, kad žmonės gali padėti paukšteliams žiema, kabinant lesyklas su maistu. Namuose Vaikai su tėvais iš antrinių žaliavų gamino lesyklas, po to kartu su auklėtojomis keliavome į Lieporių parką, kabinome jas, pildėme jas paukščiu lesalu. Atlikę tokį svarbu darbą vaikai pailso, sustojo rateliu, auklėtoja skaitė pasaką „Genys ir lapė“. Išklausę pasaką, pastebėjo, kad pasakų herojai gyvena miške, ne parke, kad jie žiemoja Lietuvos miškuose. Aptarėme, kaip elgėsi lapė, kaip Genys, ką patarė Varna.
Vaikai įtvirtino miško gyvūnų pavadinimus, vertino teigiama ir neigiamą pasakos herojų elgesį. Neįprastoje aplinkoje stengėsi susikaupti, išgirsti auklėtoja, išklausyti draugą.
Šiaulių lopšelis–darželis „Vaikystė“, pedagogė Liudmila.
Pasaka „Zuikio trobelė“
Klausėmės audio pasakos „Zuikio trobelė", sukurtą Bookcreator platformoje. Vaikai pavadino veikėjų emocijas, mėgdžiojo pasakos veikėjų įgarsintus balsus, atliko imituojančius judesius. 
Šiaulių lopšelis–darželis „Vaikystė“, pedagogė Jurgita.
Pasaka „Kakė Makė ir didelė tamsa“
Grupės „Saulutė“ vaikai iš didžiulės gausos knygelių išsirinko būtent apie tamsą. Su vaikais pakalbėjome apie baimes išsiaiškinome, kad kai kurie vaikai jaučia tamsos baimę. Supratome, kad bijoti yra normalus jausmas, tad visi nusprendėme įsitikinti ar ta baimė tikrai yra tokia baisi. Vaikai sukonstravo palapinę, pasiėmė žibintuvėlį ir bandė patys sekti, skaityti, pasakoti pagal paveikslėlius pasaką. Visi patyrė daug teigiamų emocijų ir suprato, kad ne vaikai turi bijoti tamsos, o tamsa turi bijoti jų. Atrado daug būdų kaip galima įveikti tamsą.
Šiaulių lopšelis-darželis ,,Vaikystė", pedagogė Jolanta.
„Išgalvotos pasakos"
Vaikai patys kūrė pasakas ryto rato metu, žaidimų kambaryje, lovelėse. Tai smagus laiko praleidimas, kai nesinori miego. Sekti pasaką pradeda auklėtoja, vaikai po kelis sakinius tęsia. Nukeliaujama labai toli ir vis negalime pabaigti. Todėl pasakos turi daug dalių. Kol kas tai įdomiausias prieš miegą laiko praleidimas.
PrevNext