Book Creator

Книга "Народна медицина українців"

by Інна Гвоздик

Cover

Loading...
КНИГА
"Народна медицина українців"
Loading...
Лікування продуктами тваринного походження.
Loading...
Підготувала
Вчитель біології
Жашківського ліцею №2
Гвоздик Інна Олександрівна
Широко використовуються у народному лікуванні українців
продукти тваринного походження.
Здавна відомі лікувальні властивості молочних продуктів. Загальновідоме вживання гарячого молока з різними компонентами при застудах. Найчастіше молоко вживають з маслом і медом, содою, з яйцем та маслом, медом та перцем, білком та медом чи маслом.
Компреси з кефіру радили прикладати до наривів. Сиворотку з оцтом прикладали до укусу бджоли. Пили сиворотку і від "здуття". Молоко та сироватку жителі вживали від сухот, лихоманки, при кровохарканні, цинзі.
Несолоне масло застосовувалося при грудних хворобах. До наривів радили прикладати сметану з медом. Свіжу сметану скрізь застосовували при гнійній висипці, золотусі, наривах.
Чим же так корисне молоко? Як воно впливає на організм людини?
Склянка теплого молока з медом вважається найефективнішим засобом від безсоння. Не бувши снодійним засобом, випите на ніч молоко заспокоює організм, знижує секрецію шлунка, має вплив на його рецептори. Цей напій також має здатність втамовувати спрагу.
Виявляється, що цей напій також допомагає людині подолати стресовий стан, заспокоює нервову систему, знижує артеріальний тиск. Недаремно ж немовля заспокоюється, випивши молока.
Лікарі рекомендують молоко при туберкульозі, малокрів'ї, гастриті, отруєннях, хворобах нирок, печінки як дієтичний продукт і такий, що має лікувальні властивості. Молоко є незамінним у харчуванні дітей та робітників з важкими умовами праці.
Традиційно у лікуванні широко застосовують жири.
Найбільш популярними є свинячий, гусячий, собачий, борсуковий, їжаковий. Ними переважно розтирають при застуді, вживають як ранозагоювальні засоби при запаленні легенів, астмі, туберкульозі.
Борсук – це дикий ссавець з сімейства куницевих.Борсуковий жир багатий поживними інгредієнтами, вітамінами, мінеральними комплексами.
Лікування суглобів за допомогою борсукового жиру – ефективна терапія. Для лікування жир наносять на больовий вогнище і поступово втирають, загортають, для створення максимального зігрівального ефекту.
Застосовувати борсуковий жир рекомендовано при бронхіті, порушеннях роботи і інфекційних захворюваннях органів дихальної системи, включаючи туберкульоз.
Гусячий жир вважався найкращим засобом при опіках шкіри. При болях у спині, а також застуді використовують топлений нутряний козячий жир. Ним намащують аркуш паперу і прикладають до спини, обмотуючи теплим шматком тканини, або розтирали груди хворого.
Свинячим жиром успішно лікують таке серйозне захворювання, як обструктивний бронхіт.
Розтопленим свинячим салом з медом змащують хворі суглоби.
При застуді, крім свинячого, використовують і гусячий жир. Його розігрівають, намащують на льняну шматинку і обкладають горло. Щоб підсилити вигрівання, рекомендовано додатково обкласти горло овечою вовною.
З лікувальною метою використовують і яйця.
Гусячі яйця рекомендуються як профілактичний засіб від різних захворювань очей, включаючи катаракту. Вітаміни та мінерали в складі продукту активізують роботу мозку, сприяють поліпшенню пам’яті. Рекомендовані яйця гусей і для людей з гормональними розладами та хворобами репродуктивної системи.
Властивості яєць, користь яких для людського організму була підтверджена багатьма дослідженнями.
Яйця:
1.Неймовірно поживні.
2. Підвищують “хороший” холестерин, не підвищують поганий.
3. Містять холін — важливий поживний елемент, який більшість людей не отримує в достатній кількості.
4. Містять лютеїн і зеаксантин — корисні для очей антиоксиданти.
5. Насичують та допомагають схуднути.
Перепелині яйця дуже корисні для метаболізму, здоров'я кісток і роботи мозку.
PrevNext