Book Creator

День Української Державності

by Ірина Діденко

Cover

Loading...
Loading...
День Української Державності
Loading...
Loading...
Святкування Дня
Української Державності - це протидія спробі агресора привласнити українську
історію державотворення.
28 липня 2023 року Україна вдруге святкуватиме День Української Державності. Торік президент Володимир Зеленський своїм указом запровадив нове державне свято, яке святкуватиметься в День хрещення Київської Русі. Свято припадає на цей день, посилаючись на багатовікову історію українського державотворення, що сягає своїм корінням часів заснування міста Києва та розквіту держави за правління князя Київського Володимира Великого.
Чому саме 28 (15) липня?
В Україні святкування Дня хрещення Київської Русі було офіційно запроваджено указом президента 25 липня 2008 року. Датою свята було обрано 28 липня – це день, коли вшановується пам'ять святого рівноапостольного князя Володимира (День Української Державності перенесено  з 28 липня на 15 липня через календарну реформу, адже свято князя Володимира Великого в ПЦУ та УГКЦ з 2024
відзначатиметься 15 липня). Саме за правління Володимира Великого була прийнята християнська віра.
З історії відомо, що хрещення Русі припадає на 988 рік, коли християнство стало офіційною державною релігією на землях українців-русинів. Хоча сам Володимир Великий до того, близько тридцяти років, сповідував язичництво. Та він був мудрим і далекоглядним політиком, тому прийняв християнство, щоб зміцнити Київську Русь. Також князь мав на меті налагодити зв’язки з Візантією – тоді наймогутнішою державою світу та розвивати стосунки з європейськими країнами.
 Цього року Україна святкуватиме 1035-ту річницю хрещення Київської Русі, від якої наша країна перейняла культуру, традиції та звичаї. Тому це свято дуже важливе для українського народу, адже його історія починала творитися тисячоліття тому.
Айдентика Дня Державності
На честь свята креативна агенція Providу розробила візуальну символіку.
"Ця айдентика створена для того, щоб викликати відчуття єдності, адже у всіх нас, як українців, один символ – тризуб. Окрім цього, завдяки даній кампанії ми знищуємо міф про те, що Україна – молода держава, адже наш герб походить від родового знаку Рюриковичів, а саме від знаку Володимира Великого, а це є прямим свідченням нашої тисячолітньої історії", – пояснюють автори айдентики. 
Чому такі кольори символіки свята?
тілесний, типу людський, урівноважує кольорову гаму
Rounded Rectangle
український прапор
козацькі корогви
жовтий скотч у військових
Навіщо святкувати День Української Державності
Comic Panel 1
Comic Panel 1
Comic Panel 1
Comic Panel 1
Привернути увагу суспільства до цінних
національних традицій, які лягли в основу формування державності, і відзначити
всі важливі етапи цього процесу.
Утвердження принципу спадкоємності українського державотворення, захисту національних інтересів України.
Збереження історичної справедливості та протидія фальшивим інтерпретаціям, які сьогодні поширюються державою-агресором щодо історичних аспектів української державності.
Закріплення зв'язку між сучасними українцями та
їхніми предками, які протягом багатьох поколінь будували державу для українського народу. Розуміння того, що наш народ має багатовіковий досвід у державотворенні, власну культуру, самобутність та український характер.
PrevNext