Book Creator

IRB 2022 l letní vydání

by ABB Robotika

Cover

Loading...
Loading...
Loading...
IRB 2022
Loading...
letní vydání l 2022
Loading...
 Interní robotický bulletin
Loading...
Loading...
Loading...
03. success story
04. eventy
04. Robohlídání
07. vánoční video
07. handi desetiboj Tanvald
09. Robotika kreslí Forbes
11. sales okénko
11. co se chystá v marketingu
12. HR news
14. ostatní
OHLÉDNUTÍ ZA LÉTEM 2022 
Léto pomalu, ale jistě končí a my se už můžeme těšit na shánění vánočních  dárků, nabírání přebytečných kil, pečení cukroví či tradiční vánoční šrumec….  
Pojďme se spolu v krátkosti ohlédnout, co se u nás dělo během horních letních měsíců. 

Červenec a srpen jednoznačně patřil ABB ratolestem, měli jsme tu čest organizovat tři prázdninové turnusy po děti zaměstnanců naší společnosti. Nesmíme opomenout charitativní projekt HANDI DESETIBOJ nebo natáčení tematického vánočního videa, abychom byli zase o krok vpřed😊. Zajímá vás, jak se s  natáčením popral například náš Miloš nebo „matka Tereza“?

Neváhejte a čtěte dále…. 
SUCCESS STORY
PODĚKOVÁNÍ ZA SERVISNÍ ZÁSAH 
Je nám potěšením se s  vámi podělit o neobvyklou servisní událost, a zároveň  tak poděkovat Aleši Brzobohatému a Honzovi Štěpánovi.  
Dovolte nám sdílet email Ondry Nováka: 
„Nejprve dovolte, abych velice poděkoval za servisní zásah, který probíhal minulý týden u našeho významného zákazníka HMMC (Hyundai Motor Manufacturing Czech).
Jednalo se o urgentní výměnu dvou horizontálních ramen na lakovacích robotech IRB5500. Jedno rameno měli v  HMMC skladem, druhé jsme museli operativně demontovat z našeho školicího robota v Mošnově.
Servisní zásah se začal plánovat ve čtvrtek 11. 8. v 16:00, kdy mi zavolal vedoucí údržby pan Balšánek. V  pátek ráno byl již Aleš Brzobohatý v  Mošnově a začal demontovat horní rameno. Požádal jsem taktéž kolegu z  GRRC Honzu Štěpána, zda by nebyl nějaký mechanik k ruce. Přece jen se horní rameno v jednom špatně demontuje.
Honza nelenil a jelikož nebyl nikdo jiný, sám se do sundání ramene pustil. Velký dík a obdiv. Rameno bylo v  pátek v odpoledních hodinách připraveno k  transportu a Aleš jej odvezl do HMMC.
V sobotu ráno byla jak údržbářská směna, tak také Aleš s Honzou na místě a pustili se do výměny dvou Horizontálních ramen na lakovacích robotech IRB5500. Pro zákazníka HMMC bylo klíčové nejenom ramena vyměnit a roboty zprovoznit, ale taktéž znát příčinu a zda nehrozí obdobná závada na zbylých 14 robotech. Po demontáži byla příčina známá – chybějící šrouby, které drží ložiska převodových tyčí mezi motory 4,5 a 6 a zápěstím. Tím byla na zápěstí velká vůle a došlo k utržení pastorků motoru osy č. 5. Tato závada vznikla již při výrobě a až po instalaci se projevila naplno. Aleš s Honzou taktéž zkontrolovali zbylých 14 robotů a zde již bylo vše v pořádku. Zákazník byl o celé servisní akci informován a vyjádřil naprostou spokojenost jak s naším přístupem, tak s rychlostí a výsledkem zjištění.

Takže ještě jednou děkuji za velmi prozákaznický a profesionální přístup Aleše a Honzy.

Hezký den všem!

Ondra“
EVENTY
ROBOHLÍDÁNÍ 2022,
Ostrava-Mošnov + Praha, červenec-srpen 2022 
První turnus našeho robotického hlídání byl zaměřen na dopravní tématiku. Pro děti byl připraven zajímavý program, tematické hry, výlet do světa techniky v  Dolních Vítkovicích. Bezpochybně nejúspěšnějším dopolednem z  celého týdne byla úterní návštěva Policie ČR. Do Mošnova dorazili policejní preventisté Krajského ředitelství Moravskoslezského kraje společně s policisty z  Ředitelství služby cizinecké policie letiště Ostrava. Jako rozcvičku si děti zopakovaly telefonní čísla jednotlivých složek IZS, měly možnost potěžkat si balistickou vestu, vyzkoušet si, jak daleko uvidí pomocí speciálního dalekohledu nebo usednout do houkajícího policejního automobilu…. 
EVENTY
ROBOHLÍDÁNÍ 2022,
Ostrava-Mošnov + Praha,
červenec-srpen 2022 
Srpnové celotýdenní programy byly věnovány velkolepé cestě kolem světa. Během dobrodružné výpravy se děti mohly těšit na atraktivní program, který je provedl mnoha kouty naší krásné planety. Mladí cestovatelé tak například na chvíli odložili tradiční příbor, aby poznali, jaké je to jíst pomocí asijských hůlek, dále propůjčili svůj hlas proslulé sydneyské opeře, anebo se dozvěděli, jak zní tajemství starodávných mumií. Absolvovali cestu za pokladem na Hončovu hůrku či za zábavou do Krtkova světa a nechybělo ani seznámení s  ABB roboty. Tímto děkujeme Honzovi Kuklišovi a Martinu Nohejlovi za pomoc s  organizací a vstřícné jednání! 
PrevNext