Book Creator

IRB 2022 l letní vydání

by ABB Robotika

Pages 2 and 3 of 33

Loading...
Loading...
OHLÉDNUTÍ ZA LÉTEM 2022 
Loading...
Loading...
Loading...
Léto pomalu, ale jistě končí a my se už můžeme těšit na shánění vánočních  dárků, nabírání přebytečných kil, pečení cukroví či tradiční vánoční šrumec….  
Pojďme se spolu v krátkosti ohlédnout, co se u nás dělo během horních letních měsíců. 

Červenec a srpen jednoznačně patřil ABB ratolestem, měli jsme tu čest organizovat tři prázdninové turnusy po děti zaměstnanců naší společnosti. Nesmíme opomenout charitativní projekt HANDI DESETIBOJ nebo natáčení tematického vánočního videa, abychom byli zase o krok vpřed😊. Zajímá vás, jak se s  natáčením popral například náš Miloš nebo „matka Tereza“?

Neváhejte a čtěte dále…. 
Loading...
Loading...
Loading...
SUCCESS STORY
Loading...
PODĚKOVÁNÍ ZA SERVISNÍ ZÁSAH 
Loading...
Loading...
Loading...
Je nám potěšením se s  vámi podělit o neobvyklou servisní událost, a zároveň  tak poděkovat Aleši Brzobohatému a Honzovi Štěpánovi.  
Dovolte nám sdílet email Ondry Nováka: 
„Nejprve dovolte, abych velice poděkoval za servisní zásah, který probíhal minulý týden u našeho významného zákazníka HMMC (Hyundai Motor Manufacturing Czech).
Jednalo se o urgentní výměnu dvou horizontálních ramen na lakovacích robotech IRB5500. Jedno rameno měli v  HMMC skladem, druhé jsme museli operativně demontovat z našeho školicího robota v Mošnově.
Servisní zásah se začal plánovat ve čtvrtek 11. 8. v 16:00, kdy mi zavolal vedoucí údržby pan Balšánek. V  pátek ráno byl již Aleš Brzobohatý v  Mošnově a začal demontovat horní rameno. Požádal jsem taktéž kolegu z  GRRC Honzu Štěpána, zda by nebyl nějaký mechanik k ruce. Přece jen se horní rameno v jednom špatně demontuje.
Honza nelenil a jelikož nebyl nikdo jiný, sám se do sundání ramene pustil. Velký dík a obdiv. Rameno bylo v  pátek v odpoledních hodinách připraveno k  transportu a Aleš jej odvezl do HMMC.
V sobotu ráno byla jak údržbářská směna, tak také Aleš s Honzou na místě a pustili se do výměny dvou Horizontálních ramen na lakovacích robotech IRB5500. Pro zákazníka HMMC bylo klíčové nejenom ramena vyměnit a roboty zprovoznit, ale taktéž znát příčinu a zda nehrozí obdobná závada na zbylých 14 robotech. Po demontáži byla příčina známá – chybějící šrouby, které drží ložiska převodových tyčí mezi motory 4,5 a 6 a zápěstím. Tím byla na zápěstí velká vůle a došlo k utržení pastorků motoru osy č. 5. Tato závada vznikla již při výrobě a až po instalaci se projevila naplno. Aleš s Honzou taktéž zkontrolovali zbylých 14 robotů a zde již bylo vše v pořádku. Zákazník byl o celé servisní akci informován a vyjádřil naprostou spokojenost jak s naším přístupem, tak s rychlostí a výsledkem zjištění.

Takže ještě jednou děkuji za velmi prozákaznický a profesionální přístup Aleše a Honzy.

Hezký den všem!

Ondra“