Book Creator

Informacije za starše bodočih prvošolcev

by Tina Turin Puklavec

Pages 4 and 5 of 19

INFORMACIJE ZA STARŠE BODOČIH PRVOŠOLCEV
OŠ IVANJKOVCI
Ivanjkovci 71a
2259 Ivanjkovci
Dragi prvošolec, draga prvošolka, spoštovani starši.

Ob vstopu vašega otroka v šolo  ste skupaj z njim na pomembni življenjski prelomnici. Zdi se vam, da ga spuščate iz svojih rok na pot, kjer bo iz dneva v dan in iz leta v leto potrebna samostojnost, znanje, previdnost, … Vemo, da se s polno odgovornostjo zavedate tega, in zato bi radi postorili vse, samo da bi omogočili svojemu otroku največ in najboljše. Tega se zavedamo tudi mi v šoli, zato se bomo s svojim strokovnim znanjem, sodobnimi  didaktičnimi pristopi potrudili, da bomo vašemu otroku omogočili sodelovanje v družbi, kjer razum, znanje in kreativnost prevladujejo in se z bliskovito naglico prilagajajo razvoju.

Bodočim učencem čestitamo ob vstopu v šolo, s starši pa želimo uspešno sodelovanje.                                                               

Z vami bomo v prvem letu največ v stiku:

Ravnateljica: Nada Pignar
Učiteljica: Klavdija Petrovič
Svetovalna delavka: Tina Turin Puklavec
Knjižničarka: Tamara Podgorelec
USTANOVITELJ

Ustanovitelj šole je Občina Ormož.
Sedež šole je na naslovu Ivanjkovci 71 a, 2259 Ivanjkovci.



ŠOLSKI OKOLIŠ

Šolski okoliš, v okviru katerega šola prevzema odgovornost za učence, je določen z aktom o ustanovitvi. Zajema naslednja naselja:

Cerovec Stanka Vraza, Hujbar, Ivanjkovci, Libanja - od hišne številke 1 do 3, in od 28 naprej, Mihalovci, Mali Brebrovnik - razen hišnih številk 18 do 33, Pavlovski Vrh - od številke 1 do 40, Veličane, Svetinje, Trstenik, Žerovinci, Strezetina, Stanovno in Lahonci.
Loading...
POUK

Predmetnik
Loading...
Loading...
Pouk v 1. razredu poteka kar se da medpredmetno povezano. Temeljna metoda dela je didaktična igra, delo na konkretnem nivoju in izkustveno učenje ob aktualnih vsebinah. Učenec je s pomočjo sodobnih oblik in metod dela aktivno vključen v proces učenja, upoštevajoč njegovo predznanje in individualne značilnosti.
Loading...
Tekom šolanja se trudimo s prepletenostjo vseh predmetnih področij in aktualnostjo učnih vsebin razvijati otrokove veščine komunikacije - sporazumevanja, sodelovanja, kritičnega mišljenja in ustvarjalnosti ter krepiti in razvijati različne zmožnosti:
Loading...
DAN V ŠOLI
Dan v šoli za prvošolce, starih 6 let, običajno poteka v časovnem urniku, ki so prilagojeni njihovi starosti, pozornosti in sposobnostim. Tu je približen opis dneva v šoli za prvošolce:
Prihod v šolo : Jutranje varstvo (6.30-7.15) PreduraRAP (7.15-7.40)
Pouk – od: 7.45 do 12.40 (odvisno od urnika).
Jutranja rutina in  učenje: 
(7:45 - 9:25)
Učitelj ali učiteljica pozdravi otroke in začne z jutranjo rutino, ki lahko
vključuje jutranji krog, aktualni pogovori,… pregled dnevnega reda za tekoči
dan in sledenju nalogam v LDN.
Malica: 9.25 – 9.45 RAP: 9.50 – 10.10
Učenje (10.10 - 12.40)
V tem času se običajno izvajajo različne dejavnosti, ki spodbujajo učenje,
kot so branje, pisanje, matematika in naravoslovje. Pouk je oblikovan tako, da spodbuja interaktivno učenje in uporablja različne metode poučevanja,
prilagojene otrokovim potrebam in razumevanju.
Kosilo
Po pouku sledi čas za kosilo, ki ga prvošolci pojedo v šolski jedilnici,
vključeni so v RAP_ OPB.





 

 

 



 

 

 

 
UČENCI SO DELEŽNI ŠTEVILNIH PODPOR...

RaP – Igranke-zavozlanke
Dvigujemo njihov kulturni potencial in bralno pismenost -  knjižnica, kulturni abonma, … 
Zdravje in gibanje –  Peš v šolo (2 kart letno: oktober, april). Privarčevana sredstva porabimo za prevoze na DD.
ŠOLSKA KNJIŽNICA

V šolski knjižnici je veliko slikanic, ki čakajo, da jih vzamete v roke. V knjižnici lahko berete, se učite, prisluhnete branju pravljic, bogatite svoj besedni zaklad, rešujete uganke, sodelujete pri bralni znački in si izposojate knjige. V okviru knjižnice poteka tudi bralna značka. Bralna značka je prostovoljna dejavnost, katere cilj je vzgojiti bralca, ki bo rad bral vse življenje. Branje je najboljše učenje. Ob branju se razvijajo delovne in učne navade, bralne sposobnosti, razvija se bralna kultura in pridobiva se književno znanje.

Učenci 1. razreda enkrat tedensko skupaj z učiteljico obiščejo knjižnico. Izposojajo si knjige, doma jih preberete in v šoli pripovedujejo za bralno
značko.

Več...
ŠOLSKA SVETOVALNA SLUŽBA

Za vsa vprašanja in morebitne učne in druge težave vam je na šoli na voljo šolska svetovalna delavka. Na šoli je vsak dan od 7.00 do 14.00.

Svetovalna delavka pomaga pri skrbi za optimalni razvoj učencev, pomaga jim pri učnih, socialnih, čustvenih in vzgojnih težavah. Prav tako opravlja druge naloge, kot so vpis in začetno spremljanje otrok, individualno in skupinsko delo z učenci, neposredna pomoč otrokom z vzgojnimi težavami, s težavami v socialni integraciji, težavami v socialnem, telesnem in osebnostnem razvoju. Njeno delo je tudi koordinacija dela z nadarjenimi učenci ter vodenje zbirk osebnih podatkov za vse učence.
ZDRAVSTVENO VARSTVO
Za učence 1. razreda je organiziran sistematski zdravniški pregledi pri šolskem dispanzerju v Zdravstvenem domu Ormož. Učenci opravijo tudi pregled zob v zobni ambulanti v Ormožu. Vključeni so tudi v učenje pravilnega čiščenja in nege zob.


SUBVENCIONIRANA PREHRANA
Zakon o šolski prehrani (Uradni list RS,
št. 3/13, 46/14, 46/16 ZOFVI-K in 76/23) v povezavi z Zakonom o uveljavljanju pravic iz javnih sredstev celovito ureja organizacijo šolske prehrane v osnovnih in srednjih šolah.
Do polne subvencije za malico so upravičeni učenci iz družin, v katerih povprečni mesečni dohodek na osebo, ugotovljen v odločbi o otroškem dodatku ali državni štipendiji, ne presega 652,12 EUR.
Do polne subvencije za kosilo so upravičeni učenci iz družin, v katerih povprečni mesečni dohodek na osebo, ugotovljen v odločbi o otroškem dodatku ne presega 516,76 EUR.
Starši otroka prijavijo ali odjavijo na šolsko prehrano s pomočjo eAsistenta, in sicer vsak dan do 8. ure zjutraj.
PrevNext