Roboti

by Vojtěch G (@VojtechGybas)

Cover

Loading...
ROBOTIKA
Loading...
pro děti
Loading...
Základní přehled
Loading...
OBSAH
Předmluva . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Typy . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Roboti . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Stavebnice . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Sphero . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Video ukázky

Zdroje. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .03

04

05

06

07
08 - 16

17

Vojtěch Gybas
PŘEDMLUVA
Stále více moderní...
Robotické pomůcky se stávají poměrně běžnou součástí vzdělávání. Nemusí se nutně jednat jen o hodiny informatiky. Robotické pomůcky je možné využít ve výuce matematiky, výtvarné výchovy, ale také v oblasti neformálního vzdělávání. Souvisí to mimo jiné s rozšiřujícím se počtem různých druhů robotů a také s jejich klesající cenou. 

 Roboti pomáhají žákům ukázat reálný svět, kdy vidí konkrétní fyzickou reakci výsledků své práce – návrhu algoritmu a programování. Roboti se obvykle používají ke zvýšení motivace o další studium, usnadňují přístup ke klasickému programování a zvyšují interakci mezi žákem a technikou.
Výzkumy ukazují, že využívání robotických pomůcek ve vzdělávání způsobuje nárůst pozitivních postojů a motivace žáků a studentů k učení se algoritmizaci a programování. Reakce fyzického robota na problém je pro žáka mnohem reálnější než pouhá simulace ve vývojovém prostředí. Žák tak projevuje větší ochotu řešit algoritmicky problém, který je způsoben například specifickým chováním konkrétní robotické pomůcky.
Comic Panel 1
ROBOTICKÉ STAVEBNICE
Comic Panel 1
ROBOTICKÉ HRAČKY
Zpravidla se před použitím musí poskládat do určité finální podoby. Následně je takto seskládaná hračka schopná být programovatelná. Dnes již ke všem takovyým stavebnicím používáme především mobilní dotykové technologie - telefon a tablet.
Robotické hračky jsou oproti stavebnicím ve formě rozbal - používej. Tedy není zapotřebí je nejdřív skládat. Po vybalení můžeme ihned programovat. K programování opět používáme nejčastěji mobilní dotykové technologie - telefon a tablet.
Comic Panel 1
Comic Panel 1
Comic Panel 1
Comic Panel 1
BEE-BOT
mBOT
DASH
OZOBOT
Tato vzdělávací pomůcka má mnohostranné využití, stačí k ní mít jen hladkou podložku se sítí čtverců o rozměrech 15 × 15 cm a můžete začít programovat. Včelka Bee Bot obsahuje baterii, kterou lze dobíjet pomocí USB kabelu. 
Hrajte si, tvořte a učte se programovat s mBotem!  Robot mBot je vhodný pro děti, začátečníky a všechny tvůrce, kteří rádi poznávají nové věci, ale také si u toho chtějí pěkně pohrát! Nyní v nové verzi navíc s modulem LED matrix pro zobrazení tváře robota!
Děti mohou sledovat, jak se jejich virtuální kódování v reálném čase proměňuje v hmatatelné zážitky z učení, protože Dash se svým výkonem a více senzory komunikuje s okolím a reaguje na něj. Není zapotřebí žádné konstrukce. Stačí vybalit a hrát.
Ozobot je robotická platforma, která umožňuje výuku kódování a STEAMu pro K – 12.  Zjednodušujeme STEAM pomocí 2 způsobů kódování: s obrazovkami i bez nich. Stáhněte si aplikaci Evo by Ozobot do svého tabletu nebo smartphonu.
Comic Panel 1
Comic Panel 1
Comic Panel 1
Comic Panel 1
MINDSTORM
WeDo
MERKUR
UBTECH
S novou sadou 5 v 1 od LEGO MINDSTORMS nesoucí název Robotí vynálezce můžete vytvořit 5 modelů robotů, kteří budou chodit, mluvit, myslet a dokážou víc věcí než kdy dřív! Každý z nich má jedinečnou osobnost a dovednosti, které můžete programovat třeba donekonečna.
Toto oceněné řešení je založeno na nejnovějších vědeckých standardech a bylo vytvořeno s cílem zlepšit zvědavost a vědecké dovednosti studentů. Sada je dodávána v úložném koši spolu s třídicími zásobníky, štítky, Smarthub, střední motor, snímač pohybu...
Stavebnice Robota - Mini Sumo GT12 je konstruována jako základní stavebnice robota pro získávání základních znalostí a poznatků při konstrukci robotických modelů. Tuto stavebnici je možné rozšiřovat o již připravené a připravované moduly jako například zvuková čidla, čidlo rozpoznávající barvu.
Sada Jimu Mini je modulární robotický stavebnicový systém se 4 servomotory a 249 snadno sestavitelnými díly, které do sebe zapadají. Zcela bez použití nástrojů můžete sestavit nejen 3 předdefinované roboty, ale i různé individuální postavy. Jediným limitem je vlastní představivost!
PrevNext