Piešimas su šviesa

by Emilė Julija Balych

Cover

Loading...
Piešimas su šviesa
Loading...
Loading...
Loading...
Knygą paruošė Emilė Balych ir Milda Jusytė
Ar esi kada girdėjęs, kad įmanoma piešti su šviesa?
Ne?
Tapyba su šviesa, šviesos piešimas arba šviesos meno performanso fotografija yra terminai, apibūdinantys fotografavimo būdus.
Pvz.: kai fotografuojamas šviesos šaltinis fotografuojant ilgos ekspozicijos metu, siekiant apšviesti objektą ar erdvę arba apšviesti šviesą į fotoaparatą ir „piešti“, arba perkeliant pačią kamerą šviesos šaltinių ekspozicijos metu.
Ši technika praktikuojama nuo 1880 m., ji naudojama tiek moksliniams, tiek meniniams tikslams, taip pat komercinėje fotografijoje.
Tai susiję su fotografija, kaip mes žinome, su atspausdintu vaizdu egzistuoja jau beveik 200 metų! Manoma, kad pirmoji fotografija buvo padaryta 1826 m.; taigi tuo metu, kai rašomas šis įrašas, fotografijai yra mažiausiai 190 metų.

Nuotrauką padarė prancūzų išradėjas Josephas Niepce'as, o ekspozicijos laikas buvo aštuonios valandos! Tikrai pieši su šviesa!
Žodis fotografija kilęs iš graikų kalbos žodžių φωτός (šviesa) ir γραφή (piešinys).
Sunku nustatyti tikslią fotografijos pradžią, nes tai priklauso nuo jūsų „fotografijos“ apibrėžimo. Taip yra todėl, kad pirmą kartą fotografuojant vaizdas nebuvo užfiksuotas, o tiesiog suprojektuotas į „camera obsucra“ (tamsią patalpą).
Apskaičiavimai rodo, kad žmonija šią šviesos projekcijos formą naudojo jau 30 000 m. pr. Kr. Tai reiškia, kad galbūt fotografijai yra 32 000 ir daugiau metų!
Nuotrauka žemiau: 1544 m. fotoaparato obscura ofortas.

„Camera Obscura“ iš esmės yra tada, kai šviesos spindulys pro smeigtuko angą projektuojamas į užtemdytą erdvę (tai gali būti bet kas nuo profesionalaus kambario iki palapinės – vienintelis reikalavimas yra, kad erdvė būtų tamsi).

Fotografija kaip pomėgis / fotografija komerciniu lygmeniu prasidėjo tik 13 metų 1839 m. Todėl dažnai sakoma, kad „tikrasis“ fotografijos gimimas buvo 1839 m. Tais pačiais metais buvo sukurtas pirmasis „selfie“! Robertas Cornelius, chemikas ir fotografų mylėtojas, nufotografavo autoportretą, kuris, kaip manoma, yra pirmasis pasaulyje portretas.
Atsižvelgiant į tai, kad nuotraukos turėtų būti eksponuojamos iki 10–15 minučių, kad į fotoaparatą patektų pakankamai šviesos, nustebom, kad nuotrauka tokia ryški ir sufokusuota! O, kad nuotrauka išgyveno 170 metų, visada yra pliusas!

Po kelių metų...
Žmonėms atsiranda daugiau įdėjų kurios paskatina toliau domėtis šviesa ir fotografija.
Nedaug laikui praėjus žmonės sukuria pirmąją spalvotą nuotrauką ir nuo to laiko žmonių įdėjos vystosi greitai ir atsiranda nauji išradimai.
Keista, bet pirmąją spalvotą nuotrauką (kuri iš tikrųjų truko) dar 1861 m. padarė fizikas ir matematikas... Tai nuotrauka, kurioje užfiksuota tartano juostelė, surišta mazgu!

PrevNext