Book Creator

Augintiniai

by Rasa Šimkuvienė

Cover

Loading...
Mūsų augintiniai
Loading...
Triušis
Triušis nėra trumpaamžis augintinis, jis gali gyventi iki 10 metų.  Triušiai – bendruomeniniai gyvūnai, todėl nepatartina laikyti juos po vieną. Geriausia triušius laikyti po du ( patinėlis ir patelė). Triušius laikyti po du geriausia nuo mažų dienų. Šie gyvūnai yra lengvai dresuojami, tereikia atrasti tinkamą apdovanojimą (skanėstą ar žaisliuką). 
Rekomenduojama, kad augintinio narvas stovėtų kambaryje, kuriame yra mažiausiai dirgiklių (triukšmo, šviesų). Šiems gyvūnams būtina periodiškai karpyti nagus. To nedarant ar darant gana retai, triušių nagai peraugą ir neleidžia augintiniui laisvai judėti. Dėl to triušiai gali pradėti šlubuoti.
Dažnai maudyti šių gyvūnų nerekomenduojama, geriausia tai daryti, kuomet atsiranda nemalonus ar nebūdingas kvapas.
Maistas: geros kokybės šienas, kietos ir tinkamai subalansuotos granulės, žalias pašaras (visų tipų salotos, daržovės ir vaisiai). Draudžiama: porai, česnakai, svogūnai. Skanėstai. Tik kaip gero elgesio paskatinimas arba padrąsinimas. Vanduo neturi būti ribojamas. 
Vėžlys (sausumos)
Vėžliai yra gana populiarūs augintiniai - neužima daug vietos, tinkami auginti ir mieste, nesukelia alergijos... Vėžliai yra ilgaamžiai - kai kurių rūšių gali gyventi net iki 100 metų - tačiau tik tada, jei yra tinkamai prižiūrimi.
Terariume įdėkite nedidelę dėžutę, kur Jūsų augintinis galės pasislėpti nuo triukšmo ir pailsės. Vasarą išneškite vėžliuką laukan į saulėkaitą. Galite jam padaryti specialų aptvarą su slėptuve - dėžute. Tik nepamirškite nakčiai įnešti vidun, kad nesušaltų.
Vėžliukai mėgsta kopūstus, salotas, morkas, burokėlius, pienių lapus. Kartais galite palepinti juos liesa varške, mėsos gabaliuku. Duokite daigintų javų: avižų ir kviečių. Kad augintinis gautų pakankamai kalcio, į vandenį ar maistą įberkite sugrūstų kiaušinio lukštų.
PrevNext