Book Creator

Simyacı

by okuyorum twinning

Pages 2 and 3 of 10

OKUYORUM
Loading...
Comic Panel 1
Loading...
GİRİŞ
Loading...
Delikanlının adı Santiago idi. Sürüsüyle birlikte eski, terk edilmiş kilisenin önüne geldiğinde güneş batmak üzereydi. Kilisenin çatısı çoktandır çökmüş, bir zamanlar ayin eşyalarının konulduğu yerde kocaman bir firavun inciri büyümüştü. Delikanlı geceyi burada geçirmeye karar verdi.
Bütün koyunlarını yıkık kapıdan içeri soktu. Koyunların, geceleyin kaçmalarına engel olacak şekilde, kapıya birkaç tahta koydu. Bu bölgede kurt falan yoktu, ama bir keresinde bir kaçak koyunu bulmak için, ertesi gün bütün gün dolaşmak zorunda kalmıştı.
Yamçısını yere yayıp üzerine uzandı, okuyup bitirdiği kitabı da yastık olarak başının altına koydu.
Uykuya dalmadan önce, artık daha kalın kitaplar okuması gerektiğini düşündü: Okunmaları daha uzun sürer, geceleyin de daha rahat yastık olurlardı. Uyandığında ortalık hâlâ karanlıktı.
Yukarıya baktı, yarı yarıya yıkılmış çatının arasından parıldayan yıldızları gördü. 
Comic Panel 1
Loading...
"Arkada bıraktığın şeyleri düşünme," dedi Simyacı, atlarıyla çölün kumlarında ilerlerlerken. Her şey Evrenin Ruhu'na kazınmıştır ve ebediyen orada kalacaktır. "İnsanlar gitmekten çok geri dönüşü hayal ediyorlar," dedi, çölün sessizliğine –yeniden– alışmış olan delikanlı.
"Bulduğun şey, saf maddeden yapılmışsa hiçbir zaman çürümeyecektir. Ve oraya bir gün geri döneceksin. Bir yıldız patlaması gibi bir anlık ışıktan başka bir şey değilse o zaman geri dönüşünde hiçbir şey bulamayacaksın. Gene de en azından bir ışık patlaması görmüş olacaksın. Yalnızca bu bile, yaşamış olmanın zahmetine değer."
Adam simya diliyle konuşuyordu. Ama yol arkadaşının Fatima'yı ima ettiğini biliyordu delikanlı. İnsanın geride bırakmış olduklarını düşünmemesi olanaksızdı.
Çöl, hemen hemen hiç değişmeyen görünümüyle, sürekli olarak düşlerle besleniyordu. Hurma ağaçları, kuyular ve sevdiği kadının yüzü, delikanlının gözünün önünden gitmiyordu. İngiliz ve laboratuvarı, bir hoca olan ama bunu bilmeyen deveci de gözünün önünden gitmiyordu.
"Belki de Simyacı hiç âşık olmamıştır." diye düşündü.
Loading...
Loading...
GELİŞME
Comic Panel 1
YENİ BİR SON
Speech Bubble
Ben olsam arap çocuğuna paraları çaldırmaz,hazineyi birlikte bulmalarını sağlardım.
Comic Panel 1
Comic Panel 1
Hikayenin kahramanı Santiago ve İspanya Endülüs’ten bir çoban çocuk, Kişisel efsanesini bulmak ve hayallerini takip etmek için bir yolculuğa çıkar. Yolculuk onu anavatanının tepelerinden ve vadilerinden, Sahra Çölü’ne, Mısır’ın Büyük Piramitlerine ve tekrar tekrar Endülüs’e geri götürüyor. Yol boyunca, büyülü bir kral, kristal bir tüccar, hevesli bir simyacı ve diğerlerinden değerli dersler öğrenir. Ayrıca risk alır ve tehlikeli durumlarla karşılaşır; öğrendiklerini engelleri aşmak için kullanır ve sonunda kaderini yaşar.
SANTİAGO
Comic Panel 1
Gerçekte kendi kişisel menkıbesini yaşayan kimseye karşı hayat cömerttir.
Comic Panel 1

Al-Fayoum’da yaşayan Fatima, çöl vahasındaki uzun süreli mola sırasında Santiago ile tanışır. Santiago, Fatima’ya aşık olur, ancak Kişisel Efsanesini takip etmek ve Mısır piramitlerine yolculuğuna devam etmek için onu geride bırakmayı seçer. Bununla birlikte, Kişisel Efsanesini keşfettikten sonra, onunla birlikte Al-Fayoum’daki Fatima’ya dönme sözü verdi.
FATİMA
PrevNext