Book Creator

Kas ir kodėl yra poezija?

by Giedrė Mažuknienė

Pages 4 and 5 of 17

Loading...
Pradžioje tik poetiniai tekstai buvo laikomi „tikrąja“ literatūra. Proziniai tekstai taip pat būdavo rašomi, bet jie buvo suprantami kaip „paprasta“ informacija. Seniausieji užrašyti poetiniai tekstai – tai III tūkstantmečio pr.m.e. Ankstyvosios Egipto karalystės ir Šumerų valstybės raštijos paminklai. Mažiausiai penki tūkstantmečiai praėjo nuo tada, kai buvo užrašyti pirmieji tekstai, kuriuos galime laikyti poetiniais.
Kas pasikeitė? Beveik nieko, jei turėsime omeny šiuolaikinių visuomenių poeziją. Poetui svarbus ne tik jo kūrybos rezultatas, bet ir pats jos procesas. Tai tam tikros rūšies dvasinė veikla, padedanti jam suteikti vienokią ar kitokią tvarką savo vidiniam ir galbūt išoriniam pasauliui, juos harmonizuoti. Todėl galima teigti, jog tai savotiškas ritualas. Ir tą ritualą geriausiai apibūdintų tikrieji poetai. 
Loading...
Loading...
  Poezija - tai laisvė mene, laisvė fantazijoje, laisvė žodyje. Tai menas, slypintis tavyje. Kartais žodis išlaisvina tave - o kartais žodį išlaisvini tu. Tai fantazijos nestokojimas ir ribų nejutimas. Žodis tai tu, tavo vidus, tavo išorė. Tai tu be baimių, stereotipų, pasišaipymų, patyčių!
Poezija - tai raidė žodyje, žodis sakinyje, sakinys stulpelyje. Tai virtualus keistenybių pasaulis, lašas agresijos, agresijos žodyje!
Nori būti laisvas? Sukurk žodį, sukurk kažką išprotėjusio, keisto, mielo, žavingo, sukurk.
Poezija - kaip baltas lapas - yra geriausias tavo draugas, suprantantis viską.
Loading...