Book Creator

Projektas „Versmiukų ledo pilis"

by Irena Segzdiene

Pages 2 and 3 of 50

KLAIPĖDOS LOPŠELIS-DARŽELIS „VERSMĖ“
PROJEKTAS
„VERSMIUKŲ LEDO PILIS“
Klaipėda, 2021
Loading...

TIKSLAS. Suburti įstaigos bendruomenę kolektyvinei veiklai; ugdyti vaikų pažinimo gebėjimus, meninę raišką ir kūrybiškumą.

UŽDAVINIAI:

1. Grupėse tyrinės vandens savybes užšaldydami ledą įvairių formų induose;
2. Atliks įvairius bandymus su sniegu;
3. Drauge statys ledo pilį darželio kieme, ją spalvins;
4. Kiekviena grupė sukurs pasaką apie ledo pilį, ją iliustruos piešiniais;
5. Klausysis klasikinės muzikos žiemos tema, improvizuos įvairiais instrumentais, šoks ratelius, dainuos daineles ir aktyviai sportuos;
6. Projekto koordinatorius parengs bendrą vykdyto projekto veiklų elektroninę knygą. 
Loading...
Visą savaitę grupių pedagogai kartu su vaikais ruošė medžiagą ledo pilies statybai: šaldė vandenį įvairių formų induose, stebėjo ir fiksavo vandens virsmą ledu, atliko įvairius bandymus su sniegu ir ledu.
Sulaukus šalto, saulėto ir balto žiemos ryto „Versmės“ kiemelis atgijo. Vyko didžiulis sujudimas. Dirbo ir plušėjo visi maži ir dideli. Pedagogės ir jų padėjėjos nešė įvairių formų indus su užšaldytu ledu ir statė bendrą statinį-ledo pilį, kurią vaikai vėliau išmargino įvairiomis spalvomis. Darželio kieme išdygo didelė, spalvota pasakiška ledo pilis, kuri buvo pavadinta „Versmiukų ledo pilimi“.
Pastačius ledo pilį, grupių pedagogai su vaikais atliko kitas numatytas užduotis: kūrė pasaką apie ledo pilį, ją iliustravo piešiniais, klausėsi klasikinės muzikos žiemos tema, improvizavo įvairiais instrumentais, šoko ratelius, dainavo daineles ir aktyviai sportavo.

Pastaba. Dėl epidemiologinės situacijos buvo sudarytas atitinkamas grafikas, kurio atsakingai laikėsi visi projekto dalyviai (nustatytu laiku ėjo į kiemą ir atliko tam tikras užduotis). 
,,Boružėlių" grupė
Thought Bubble
Spalvinome pilį
Thought Bubble


Vieną kartą ant sniego stovėjo ledo pilis. Ji buvo didelė, raudonos, rožinės, mėlynos ir baltos spalvos. Pilyje gyveno princesė, karalienė ir karalius. Jie gyveno ledo pilyje, nes patys buvo iš ledo. Žiemą - lediniai, o pavasarį tapdavo paprastais žmonėmis, nes ištirpdavo jų pilis.
Ilgais žiemos vakarais princesė, karalienė ir karalius valgydavo ledus. Karaliui patiko šokoladiniai ledai, karalienei - braškiniai, o princesei - agurkiniai. Jie suvalgydavo po vieną porciją ledų. Visa šeima džiaugėsi, kad dar nesibaigia žiema ir jie gali pabūti kartu.
 
 
Pasaką kūrė priešmokyklinio ugdymo „Boružėlių“ grupės vaikai: Deividas, Dovydas, Armandas, Jonas, Eva, Vakaris ir mokytoja Lina
Sukūrėme pasaką „LEDO PILIS"
Thought Bubble
Piešėme pasaką
Thought Bubble
Šaldėme spalvotus ledo kamuolius, darėme ledinius papuošalus, tyrinėjome sniegą
Thought Bubble
Ledo pilyje  koncertavome
Thought Bubble
Sportavome 
Thought Bubble
„Versmės“ rūmuose nuo seno Senis Šaltis sau gyveno
Ir turėjo jis anūkų šaltanosių Ledinukų
Šaunūs buvo tie anūkai, statė pilį iš ledukų
Darė mankštą ir dainavo, jokios pūgos nepagavo.
Štai tokie tie Ledinukai, užsigrūdinę sportukai 
(Egita Januškienė)
PrevNext