Book Creator

Gargždų l/d ,,Naminukas" Kvietinių skyrius, ketvirta knyga

by Laima Radzevičienė

Cover

Loading...
Loading...
,,SVEIKOS MITYBOS LAIVO KELIONĖ PER LIETUVĄ“
Pramuši ledą – randi sidabrą, pramuši sidabrą – randi auksą. Kas tai?

Kiaušiniai pradėti valgyti nuo neatmenamų laikų. Vištos ir gaidžiai Indijoje buvo prijaukinti dar 3200 m. pr. Kr., bet istoriniai šaltiniai rodo, kad prijaukintų naminių paukščių dedami kiaušiniai žmonių reikmėms buvo pradėti naudoti tik apie 1400 m. pr. Kr.
Jie yra vieni vertingiausių maisto produktų, kuriuose yra lengvai pasisavinamų baltymų, riebalų, angliavandenių, vitaminų, mineralinių ir kitų maistinių medžiagų. Kiaušiniai padeda vaikams užaugti ir sustiprėti, yra būtini regėjimui, svarbūs smegenų vystymuisi ir pažintinei atminčiai, yra vienintelis maistinis vitamino D šaltinis, padeda išlikti sveikiems plaukams ir nagams.
Kiaušiniai yra vieni iš plačiausiai galimų panaudoti produktų. Jie gali būti ruošiami daugybe būdų. Šie būdai apima paties kiaušinio pateikimą – jis gali būti verdamas, kepamas, įdaromas.

Nedalykime kiaušinio į trynį ir baltymą – valgykime tokį, koks yra, tuomet pajusime kiaušinių naudą organizmui!
KETVIRTA UŽDUOTIS

Grupėje aptarti Velykų simbolį – kiaušinį. Pasitelkiant visus 5 jutiminius pojūčius (regą, lytėjimą, uoslę, skonį, klausą) atskleisti kiaušinio naudingąsias savybes. Kūrybiškai panaudoti kiaušinį kuriant sveikuolišką velykinį patiekalą. 
SVEIKUOLIŠKI VELYKINIAI PATIEKALAI
IR
JŲ RECEPTAI...
PrevNext