Book Creator

Gargždų l/d ,,Naminukas" Kvietinių skyrius, penkta knyga

by Laima Radzevičienė

Cover

Loading...
,,SVEIKOS MITYBOS LAIVO KELIONĖ PER LIETUVĄ“
Loading...
PAVASARIO VITAMINAI
Dilgėlę, garšvą ir kiaulpienę vadiname piktžolėmis. Tačiau žmonės šią augalų trijulę labai vertina. Tvirtinama, kad šie augalai mus po žiemos nepriteklių gali pamaitinti, išvaikyti daug ligų ir sustiprinti organizmą.
Dilgėlėse gausu baltymų, kalcio, kalio, fosforo, geležies, magnio, beta karoteno, vitaminų A, C, D, K ir B grupės vitaminų. Jos tinka sriuboms arba salotoms gaminti.
Kiaulpienių lapuose yra vitaminų C, B2, provitamino A, karotinoidų, organinių rūgščių, mineralinių medžiagų. Kiaulpienių lapų ir žiedų galima dėti į salotas, sriubas, troškinius. Iš žiedų galima išsivirti uogienės, pasidaryti sirupo, žiedų pumpurus marinuoti ir turėti puikų prieskonį prie mėsos ir žuvies patiekalų.
Garšvų lapuose yra vitamino C, provitamino A, geležies, vario, mangano, titano, boro mikroelementų. Garšvų galima dėti į salotas ir sriubas.
PENKTA UŽDUOTIS,
 „PAVASARIO VITAMINAI“.
Lauke (darželio teritorijoje, savo kieme ar sode) ieškoti pirmųjų pavasario „vitaminų“ (garšva, kiaulpienė, dilgėlė ir pan.). Aptarti jų naudą, kūrybiškai pristatyti. 
C
D
E
B
K
A
PAVASARIO VITAMINAI...
IEŠKOKIME,
PAŽINKIME,
NAUDOKIME
IR
BŪSIME SVEIKI!
Rokiškio l/d ,,Pumpurėlis'', ,,Kiškučių“ gr.,
mok. Irutė Velžienė ir Loreta Peldžiūtė
,,Pavasario vitaminai"
Kiaulpienė, dilgėlė, garšva.
Šiaulių ,,Dermės'' mokykla ikimokyklinio ugdymo skyrius, ,,Nykštukų'' gr. mok. R. Arlauskienė.
PrevNext