Book Creator

Еко-математика

by Julia Mashchenko

Cover

Loading...
3D - книга
"Еко-Математика:
Задачі для збереження природи"
І Всеукраїнський конкурс дитячо-юнацької творчості до
Всесвітнього дня охорони довкілля "Магія природи".
Автор - Мащенко Юлія,
учениця 8 класу
Новогродівського 
ЗЗСО І - ІІ ст. № 8
Донецької області
Математичні задачі на тему екології власного автороства.

Математика допомагає нам розуміти світ навколо нас, а екологія навчає нас берегти і піклуватися про наше довкілля.
Математичні задачі для учнів 5 класу на тему екології
У місті було висаджено 250 дерев. Щороку кожне дерево дає 40 нових насінин, які проростають у нові дерева. Скільки дерев буде в місті через 5 років?
Учні класу вирішили провести екологічну акцію. Кожен учень повинен прибрати 3 пакети сміття зі шкільного подвір'я. Якщо в класі 30 учнів, скільки пакетів сміття буде зібрано після акції?
У ставку живуть 50 риб. Щороку кількість риб збільшується на 20%. Скільки риб буде у ставку через 3 роки?
У лісі живуть 120 птахів. Кожен день до лісу прилітає ще 15 нових птахів. Скільки птахів буде у лісі через 7 днів?
У саду росте 120 фруктових дерев. Кожне дерево дає урожай в 10 фруктів. Яку загальну кількість фруктів можна зібрати з саду?
У класі 25 учнів. Кожен учень використовує по 2 пластикових пляшки на день. Скільки пластикових пляшок використовує клас за тиждень? За місяць (30 днів)? Скільки пластикових пляшок використовує клас за навчальний рік (9 місяців)?
Математичні задачі для учнів 5 класу на тему екології
Розмір акваріума - 80 см у довжину, 40 см у ширину і 50 см у висоту. Якщо заповнити акваріум водою, на скільки літрів збільшиться об'єм води, якщо знаємо, що 1 літр води має масу 1 кг?
Витрата води в крані складає 8 літрів на хвилину. Скільки літрів витратиться за 5 хвилин? Якщо відомо, що при витраті 1 літра води утворюється 2 грами водяної пари, то скільки грамів водяної пари утвориться під час цього використання води?
У кожній краплі води міститься 1 мікроскопічна водяна бактерія. Якщо у 1 літрі води міститься 1000 крапель, то скільки бактерій міститься у 5 літрах води?
У річці знаходиться 9600 літрів води. За добу через цю річку протікає 1800 літрів стічних вод з міста. Учні школи вирішили покращити екологічну ситуацію і відфільтрувати ці стічні води. Яку кількість води зібруть учні протягом 5 днів?
Розмір площі озера складає 2500 метрів квадратних. За рік у це озеро потрапляє 8000 метрів кубічних опадів. Також, за рік випаровується 3500 метрів кубічних води. Знайдіть зміну об'єму води в озері за рік.
Відомо, що в одному літрі води міститься 1000 мілілітрів. Якщо учні використовують в своєму акваріумі 4 літри води на день, то скільки мілілітрів води вони використовують за тиждень (7 днів)?
Дітям про енергозбереження
Математичні задачі для учнів 5 класу на тему енергоефективності
Уявіть, що у вас є два джерела освітлення для кімнати: звичайна лампочка, яка витрачає 60 ват електроенергії за годину, і енергозберігаюча лампочка, яка витрачає 15 ват електроенергії за годину. Скільки грошей можна заощадити на рахунку за електроенергію, якщо використовувати енергозберігаючу лампочку протягом 4 годин на день протягом місяця? (Припустимо, що ціна за 1 кВт⋅год електроенергії - 5 гривень.)
Ваша сім'я вирішила замінити стару холодильну камеру на нову, енергоефективну модель. Стара холодильна камера витрачала 1500 ват електроенергії на день, тоді як нова енергоефективна модель витрачає лише 800 ват на день. Скільки грошей можна заощадити на рахунку за електроенергію, якщо використовувати нову холодильну камеру протягом 30 днів? (Припустимо, що ціна за 1 кВт⋅год електроенергі - 6 гривень)
Уявіть, що ви маєте два варіанти для підігріву води: електричний бойлер і сонячний колектор. Електричний бойлер витрачає 2 кВт електроенергії на годину, а сонячний колектор не вимагає жодної електроенергії. Скільки грошей можна заощадити на рахунку за електроенергію, якщо використовувати сонячний колектор протягом 6 годин на день протягом місяця? (Припустимо, що ціна за 1 кВт⋅год електроенергії - 6 гривень.)
Уявіть, що ваша родина встановлює сонячні панелі на даху будинку для генерації електроенергії. Кожна сонячна панель може згенерувати 100 ват енергії на годину. Скільки ват-годин електроенергії зможуть згенерувати 5 сонячних панелей за 8 годин?
PrevNext