Book Creator

SOOLASED MAITSED

by Heigo Havam

Cover

Loading...
Uurimistöö
SOOLASED MAITSED
Loading...
Vändra Gümnaasium, 3A klass
Loading...
Heigo Havam, Kristofer Timmer, Krister Jõepere, Rait Vigla, Arlen Aim
Loading...
UURIMISTÖÖ HÜPOTEES: inimesed ei tunne soolaseid maitseid samamoodi.
Maitsmiskatse jaoks valisime välja soolased krõpsud ja soolased küpsised (kreekerid), mida tuleb maitsmiskatses osalejatel maitsta kindlas järjekorras ning maitsmiste vahepeal peavad katses osalejad jooma mõned sõõmud gaasita ja maitseta vett ning loputama suud, et maitsed segamini ei läheks.

Maitsmiskatses maitstakse järgmiseid soolaseid krõpse ja küpsiseid kindlas järjekorras:
1. Doritos;
2. Mini Tuc küpsised hapukoore-sibula maitsega;
3. Mini Tuc küpsised juustu maitsega;
4. Pringles Original krõpsud hapukoore- sibula maitsega;
5. Pringles Original krõpsud.
1. DORITOS.
Doritos on Ameerika maitsestatud tortillakrõpsude kaubamärk, mida alates 1964. aastast toodab Frito-Lay , PepsiCo 100% omanduses olev tütarettevõte .  Algupäraseid Doritosid ei maitsestatud. Esimene maitse oli Toasted Corn , ilmus 1966. aastal, millele järgnesid Taco 1967. aastal ja Nacho Cheese 1972. Teised erimaitsed hakkasid oma debüüdi tegema 1980. aastate lõpus. Doritose idee sai alguse Disneylandi restoranist .
Doritos on pälvinud tähelepanu ka oma turunduskampaaniate, sealhulgas paljude Super Bowli ajal edastatud reklaamide tõttu .Algsed tavalised krõpsud (Toasted Corn, 2019. aastal lõpetatud USA sort, kuid mis on Ühendkuningriigis saadaval kaubamärgiga "Lightly Salted") on valmistatud jahvatatud maisist, taimeõlist ja soolast. Muud koostisosad erinevad maitsestatud krõpsu sortide lõikes. USA turu jaoks valmistatud Doritos ei kasuta üldiselt sealihast saadud loomset laabi kiibil kasutatavate juustu maitseainete valmistamisel. 
Nacho Cheese Doritos koostisosad (USA) toote protsendi järgi: täismais, taimeõli (maisi-, soja- ja/või päevalilleõli), sool, cheddari juust (piim).
2. JA 3. MINI TUC HAPUKOORE-SIBULA JA MINI TUC JUUSTU.
PrevNext